Vagosan, mieszanka ziołowa, 100 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
5.99 zł
  • Producent:HERBAPOL LUBLIN
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Opis

Vagosan mieszanka ziołowa do przemywania okolic intymnych, w łagodnych stanach zapalnych kobiecych narządów płciowych.

Skład


kora dębu 25,0 g
koszyczek rumianku 20,0 g
ziele rdestu ptasiego 17,5 g
liść szałwi 17,5 g
liść pokrzywy 17,5 g
kwait nagietka 2,5 g

 

Dawkowanie

3-4 łyżki (ok. 15-20 g) ziół zalać 6 szklankami gorącej wody, gotować wolno pod przykryciem przez ok. 10 minut, odstawić na ok. 15 minut i przecedzić. Odwar może być stosowany jedynie miejscowo na skórę i błony śluzowe, do przemywań.

Wskazania

Preparat w postaci mieszanki ziołowej zawierający: liść szałwii, kwiat rumianku, ziele rdestu ptasiego, liść pokrzywy, kwiat nagietka, korę dębu.
Stosowany w zapaleniu sromu, zapaleniu gruczołu przedsionkowego większego, marskości sromu, nadżerkach szyjki macicy, rzęsistkowicy, drożdżycy, pomocniczo przy zapaleniu przydatków.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek, nagietek lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja nadwrażliwości na nagietek lub rumianek. Reakcja krzyżowa może zdarzyć się u osób uczulonych na rośliny z rodziny Złożonych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Produktu nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 842 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

1. czy miesznkę tą można stosować do płukania pochwy przy użyciu pompki ginekologicznej- irygatorem do higieny intymnej -po przeczytaniu ulotki niejednoznacznie otrzymałam odpowiedź
Przyjmowane inne leki: -

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 31

Szanowna Pani, Nie. Produkt może być jedynie stosowany tradycyjnie do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus