Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt.

probiotyki, globulki, kapsułki, upławy, odbudowa flory bakteryjnej, stan zapalny

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty LACTOVAGINAL

Producent

IBSS BIOMED SA
Aleja Sosnowa 8
Kraków

Lactovaginal kapsułki dopochwowe – na co się je stosuje?

Lactovaginal to lek bez recepty stosowany dopochwowo w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Lek zawiera żywe pałeczki bakterii kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus rhamnosus 573.

Jaki skład mają kapsułki dopochwowe Lactovaginal?

Substancją czynną są żywe pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573.

1 kapsułka zawiera około 1010 (w tym nie mniej niż 108 CFU - jednostek tworzących kolonię) pałeczek Lactobacillus rhamnosus 573,

Substancje pomocnicze:  odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, sodu L-glutaminian, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, mannitol oraz składniki kapsułki: żelatyna i tytanu dwutlenek.

Lactovaginal kapsułki dopochwowe – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka Lactovaginal u kobiet i dziewcząt powyżej 16. roku życia to: od 1 do 2 kapsułek na dobę (dopochwowo, jedną rano, drugą na noc) przez 1 tydzień.
Kapsułka powinna być umieszczona  głęboko w pochwie z zachowaniem zasad higieny osobistej.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba leczenie należy powtórzyć, ale po konsultacji z lekarzem.

Kapsułki dopochwowe Lactovaginal – jak działają?

Działanie Lactovaginal polega na rozkładzie związków znajdujących się w pochwie przez bakterie Lactobacillus rhamnosus do kwasu mlekowego, doprowadzając do prawidłowego kwaśnego odczynu (pH 4,0-4,7). Kwaśne środowisko hamuje rozwój chorobotwórczych bakterii.

Lactovaginal w przypadku wcześniejszego leczenia stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi prowadzi do zmniejszenia liczby patogenów, przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie a także normalizuje wydzielinę z pochwy.

Kapsułki dopochwowe Lactovaginal – wskazania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia bądź uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Wskazaniami do stosowania leku są:

  • stany zapalne narządów rodnych, szczególnie po terapii lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi;
  • upławy;
  • profilaktyka.

Probiotyczne preparaty z żywymi kulturami bakterii Lactobacillus są wskazane podczas zburzeń flory bakteryjnej  pochwy, powstałych na skutek np. antyboitykoterapii, stresu, zmian hormonalnych lub nieprawidłowych przyzwyczajeń higienicznych i seksualnych.

Kapsułki dopochwowe Lactovaginal – przeciwwskazania

Nie należy stosować jeśli u pacjentki występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Kapsułki dopochwowe Lactovaginal – działania niepożądane

Jak każdy lek, Lactovaginal może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Lek jest dobrze tolerowany.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 pacjentki na 10 000):

  • mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

U pacjentek z ciężkimi zaburzeniami układu odpornościowego należy zachować szczególną ostrożność i przed zastosowaniem leku Lactovaginal należy skonsultować z lekarzem.

  • Lek przechowywać w temperaturze 2-8°C (w lodówce). W okresie ważności lek może być przechowywany poza lodówką, w temperaturze do 25°C, przez ograniczony okres, do 4 tygodni.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi ( z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), gdyż mogą one hamować wzrost lub zabijać pałeczki L. rhamnosus 573.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony dla dziewcząt powyżej 16. roku życia oraz kobiet dorosłych.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kwas mlekowy to organiczny związek chemiczny zaliczany do hydroksykwasów. Powstaje w mięśniach podczas intensywnego wysiłku fizycznego, znajduje się także w fermentowanych produktach mlecznych i kiszonkach (jest produktem pośrednim w metabolizmie cukru). Kwas mlekowy jest wykorzystywany w medycynie, posiada bowiem właściwości przeciwbakteryjne, alkalizujące, keratolityczne. Pałeczki kwasu mlekowego znajdziemy w probiotykach i probiotykach ginekologicznych, preparatach stosowanych w miejscowym leczeniu brodawek i innych zmian skórnych, a także kosmetykach o działaniu nawilżającym i złuszczającym.

  • Kubeczek menstruacyjny jest innowacyjną alternatywą dla podpasek i tamponów i zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Zapewnia nie tylko komfort i ochronę w trakcie menstruacji, ale również jest produktem zero waste, co przyczynia się do ochrony środowiska. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że wybór pierwszego kubeczka może wydawać się trudny. Czym zatem kierować się przy wyborze?

  • Probiotyki ginekologiczne są powszechnie stosowanymi preparatami dostępnymi w aptece bez recepty. Zawierają korzystne dla mikroflory pochwy kultury bakterii, które odgrywają istotną rolę w profilaktyce oraz leczeniu infekcji w obrębie układu moczowo-płciowego. Dostępne są w postaci doustnej lub dopochwowej. Czym kierować się przy wyborze probiotyku ginekologicznego?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij