ACC mini, 100 mg / 3 g, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy) (InPharm)
11.49 zł

ACC mini, 100 mg / 3 g, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy) (InPharm)

ACC mini, 100 mg / 3 g, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy) (InPharm)
Ostatnia cena produktu
11.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Importer: InPharm
Kraj: Austria
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

1 saszetka zawiera 100 mg acetylocysteiny oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas askorbowy, sacharyna, aromat pomarańczowy.

Dawkowanie

 • dzieci i młodzież od 14 lat: zawartość 2 saszetek 2-3 razy na dobę.
 • dzieci i młodzież od 6 do 14 lat: zawartość 1 saszetki 3 razy na dobę lub 2 saszetek 2 razy na dobę.

Działanie

Substancja czynna leku - acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny dróg oddechowych oraz ułatwia odkrztuszanie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu u osób:

 • uczulonych na składniki preparatu,
 • z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy,
 • z ostrym stanem astmatycznym,
 • ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania wydzieliny,
 • z nietolerancją fruktozy,
 • u kobiet w ciąży lub karmiących piersią,
 • u dzieci poniżej 6 lat.
   

Działania niepożądane

 • niezbyt często: zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne.
 • rzadko: zgaga, nudności, pokrzywka, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne.
 • bardzo rzadko: niedokrwistość, krwotok, krwiak osierdzia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

ACC Mini - Acetylcysteinum - zastosowanie i działanie

Skład:

acetylocysteina

Postać:

granulat do przygotowania roztworu doustnego tabletki musujące

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

rozrzedza zalegającą wydzielinę ułatwia oddychanie

Wskazania:

Kaszel mokry. Lek stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i i młodzież powyżej 14 lat: 2 tabletki musujące (2 saszetki) 2 lub 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: 1 tabletka musująca (1 saszetka) 3 razy na dobę lub 2 tabletki musujące (saszetki) 2 razy na dobę. Lek należy przyjmować po posiłku. Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu. Zawartość saszetki wsypać do chłodniej wody, dokładnie wymieszać i wypić. Uwaga! Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie). Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często po zastosowaniu leku może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne. Rzadko obserwuje się zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zgaga, nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne, pokrzywka, skurcz oskrzeli, przyśpieszone bicie serca, spadek ciśnienia krwi. Natomiast niedokrwistość, krwotok po zastosowaniu leku występują bardzo rzadko. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaostrzenie astmy oskrzelowej, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Gdy przyjmujesz nitroglicerynę i/lub inne azotany, półsyntetyczne penicyliny, tetracykliny, cefalosporyny i amnioglikozydy (acetylocysteina może osłabiać działanie tych leków, dlatego zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzinnego odstępu podczas terapii skojarzonej tymi lekami), leki przeciwkaszlowe (leki te osłabiają odruch kaszlowy i mogą utrudniać odkruszanie rozrzedzonej przez acetylocysteinę wydzieliny). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem