Ibuvit D3, 2000 IU, kapsułki miękkie, 150 szt.

witamina d3 (cholekalcyferol), witamina d, kapsułki, niedobór witamin

34,99 zł
Cena za szt.: 0,23 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Sprawdź warianty
30 szt.
16,99 zł
0,57 zł / szt.
60 szt.
21,99 zł
0,37 zł / szt.
90 szt.
27,19 zł
0,30 zł / szt.
150 szt.
34,99 zł
0,23 zł / szt.

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
40,24 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 38 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty IBUVIT

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Opis

Ibuvit D3 2000 IU to lek w postaci kapsułek miękkich zawierający w każdej kapsułce 2000 jednostek międzynarodowych (IU) cholekalcyferolu, który jest identyczny z witaminą D wytwarzaną w organizmie człowieka. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku 11 lat  i starszych oraz dorosłych.

Skład

Substancją czynną jest cholekalcyferol (witamina D3).

Każda kapsułka zawiera 50 mikrogramów (2000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3).

Substancje pomocnicze: olej krokoszowy oczyszczony, żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Nie należy stosować produktu leczniczego dłużej niż zalecane lub w większych dawkach, jak również nie stosować jednocześnie innych leków, suplementów diety ani innego rodzaju środków spożywczych zawierających witaminę D (cholekalcyferol), kalcytriol lub inne metabolity i analogi witaminy D bez porozumienia z lekarzem.

Dawkowanie Ibuvitu D 2000 IU jest zależne od wskazań.

Wskazanie Dawka
Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku 11 lat i powyżej 1 kapsułka dziennie
Leczenie wspomagające w osteoporozie 1 kapsułka dziennie

Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią, w porozumieniu z lekarzem

zazwyczaj to 1 kapsułka dziennie, chyba, że lekarz zaleci inaczej

Działanie

Witamina D uczestniczy w licznych procesach, m.in. reguluj poziom wapnia i fosforanów w organizmie, wpływając na stan kości, zębów i mięśni.

Wskazania

Lek Ibuvit D3 IU jest stosowany  w profilaktyce stanów związanych z niedoborem witaminy D u dorosłych z prawidłową masą ciała oraz dzieci i młodzieży z prawidłową masą ciała w wieku 11 lat i powyżej; w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych; w profilaktyce niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią (wyłącznie po konsultacji z lekarzem).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku u osób z uczuleniem na cholekalcyferol lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz u pacjentów z: hiperkalecmią, hiperkalcurią; ciężką niewydolnością nerek, kamicą nerkową i wysokim poziomem witaminy D.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niektóre działania niepożądane mogą być poważne i wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Należy natychmiast przerwać stosowanie i zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła (krtani), trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu.

Pozostałe działania niepożądane związane ze stosowaniem Ibuvit D3 2000 IU to:

Niezbyt często występujące (u mniej niż 1 na 100 pacjentów): podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia), podwyższone stężenie wapnia w moczu (hiperkalcynuria).

Rzadko występujące (u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): wysypka, świąd, pokrzywka.

Częstość nieznana: zaparcia, gazy (wzdęcia), nudności, ból brzucha, biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli pacjent: ma sarkoidozę (choroba układu odpornościowego, która może zwiększać stężenie witaminy D w organizmie,  przyjmuje dodatkowe dawki wapnia, ma uszkodzone lub chore nerki, stosuje inne leki zawierające witaminę D lub spożywa pokarmy bogate w witaminę D,  będzie narażony na dużą ilość promieniowania słonecznego w czasie stosowania leku.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30ºC,  w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Należy omówić stosowanie Ibuvit D3 2000 IU jeśli pacjent stosuje: leki działające na serce lub nerki, takie jak glikozydy nasercowe (np. digoksyna) lub leki moczopędne z grupy tiazydów (np. bendroflumetiazyd), leki zawierające witaminę D, kalcytriol lub inne metabolity i analogi witaminy D, a także pokarmy bogate w witaminę D; aktynomycynę (lek stosowany w leczeniu pewnych postaci raka) i imidazolowe leki przeciwgrzybicze (np. klotrimazol i ketokonazol, leki stosowane w leczeniu grzybicy); leki przeciwpadaczkowe (przeciwdrgawkowe); barbiturany (leki nasenne, przeciwpadaczkowe); glikokortykosteroidy (hormony sterydowe, takie jak hydrokortyzon lub prednizolon); leki obniżające stężenie cholesterolu we krwi (takie jak kolestyramina lub kolestypol). Jednoczesne stosowanie z witaminą D może powodować znaczny wzrost stężenia wapnia we krwi i w moczu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Ten lek najlepiej przyjmować razem z głównym posiłkiem w celu ułatwienia wchłaniania witaminy D.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Ibuvit D3 2000 IU można stosować w czasie ciąży i karmienia piersią wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony jest dla dzieci w wieku 11 lat i starszych oraz osób dorosłych.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij