Ibuvit D3 2000 IU, kapsułki miękkie, 60 szt.

witamina d, witamina d3, kapsułki, niedobór witamin

24,59 zł
Cena za szt.: 0,41 zł
Sprawdź warianty
30 szt.
17,29 zł
0,58 zł / szt.
60 szt.
24,59 zł
0,41 zł / szt.
90 szt.
30,39 zł
0,34 zł / szt.
150 szt.
38,99 zł
0,26 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty IBUVIT

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Opis

Kapsułki miękkie Ibuvit D3 2000 IU to lek zwierający cholekalcyferol w dawce 2000 jednostek międzynarodowych. Cholekalcyferol zawarty w produkcie leczniczym jest identyczny z witaminą D wytwarzaną w ludzkim organizmie. Ibuvit D3 2000 IU stosuje się w profilaktyce niedoborów witaminy D3 (szczególnie od października do maja) czy osteoporozy. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 11 lat o prawidłowej masie ciała.

Skład

Substancją czynną leku jest cholekalcyferol.

1 kapsułka miękka zawiera 50 mikrogramów cholekalcyferolu równoważnego 2000 IU witaminy D.
IU - jednostki międzynarodowe

Substancje pomocnicze: zawartość kapsułki: olej krokoszowy oczyszczony, skład otoczki kapsułki: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie Ibuvitu D 2000 IU zależy od wskazania. Podczas stosowania leku należy uważać, aby nie przedawkować cholekalcyferolu przez używanie innych produktów (np. suplementy diety, wyroby medyczne lub spożywcze), które również dostarczają witaminę D lub jej analogi.

Wskazanie Dawka
Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku 11 lat i powyżej 1 kapsułka dziennie
Leczenie wspomagające w osteoporozie 1 kapsułka dziennie
Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią, w porozumieniu z lekarzem zwykle to 1 kapsułka dziennie, chyba, że lekarz zaleci inaczej

 

Działanie

Ibuvit D 2000 IU dostarcza witaminę D, która odpowiada za wchłanianie wapnia z jelit oraz ogranicza wydalanie go z moczem, wspierając budowę kośćca.

Wskazania

Ibuvit D 2000 IU stosuje się w celu dostarczenia do organizmu witaminy D. Jest ona podawana w profilaktyce krzywicy i osteomalacji. Wskazaniem do zastosowania leku jest również zapobieganie stanom związanym z niedoborem witaminy D u dorosłych z prawidłową masą ciała oraz po konsultacji z lekarzem u kobiet w ciąży lub planujących ją, jak również w okresie laktacji. Ibuvit D podaje się dzieciom i młodzieży z prawidłową masą ciała w wieku 11 lat i powyżej w profilaktyce niedoboru witaminy D. Produkt leczniczy można również stosować jako środek wspomagający leczenie osteoporozy u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z uczuleniem na cholekalcyferol lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami do przyjmowania Ibuvitu D 2000 IU są: hiperkalecmia, hiperkalcuira; ciężka niewydolność nerek, kamienie na nerkach; hiprewitaminoza witaminy D.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niektóre działania niepożądane mogą być poważne i wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Należy natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak:
• obrzęk twarzy, języka lub gardła (krtani)
• trudności w połykaniu
• pokrzywka i trudności w oddychaniu.

Pozostałe działania niepożądane związane ze stosowaniem Ibuvit D3 2000 IU to:

Niezbyt często występujące (u mniej niż 1 na 100 pacjentów): podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia), podwyższone stężenie wapnia w moczu (hiperkalcynuria).

Rzadko występujące (u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): wysypka, świąd, pokrzywka.

Częstość nieznana: zaparcia, gazy (wzdęcia), nudności, ból brzucha, biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku prawdopodobieństwa, że pacjent będzie narażony na dużą ilość promieniowania słonecznego w czasie stosowania Ibuvit D3 2000 IU, osób z uszkodzonymi czy chorymi nerkami lub leczenie witaminą D jest długotrwałe.

Ibuvit D3 2000 IU najlepiej przyjmować razem z głównym posiłkiem w celu ułatwienia wchłaniania witaminy D.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30ºC. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek najlepiej stosować podczas głównego posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Ibuvit D3 2000 IU należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią w porozumieniu z lekarzem. Podawanie witaminy D w okresie ciąży w dawce 2000 IU na dobę korzystnie wpływa na kobiety ciężarne i urodzone przez nie dzieci.
W czasie ciąży kobiety powinny stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, ponieważ ich zapotrzebowanie może różnić się w zależności od stopnia niedoboru i reakcji na leczenie.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 11 lat o prawidłowej masie ciała.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij