Emla Plaster, 25 mg + 25 mg, plaster leczniczy, (import równoległy, InPharm), 2 szt.
plaster
ODBIERZ W 30 MINUT
40,99 zł
Dostępny w 59 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceO produkcie
Podmiot odpowiedzialny
InPharm Sp. z o.o.Genewska 6A
03-963 Warszawa
Opis
Emla Plaster to preparat miejscowo znieczulający, zawierający dwie substancje czynne: lidokainę i prylokainę. Stosowany jest w celu krótkotrwałego zniesienia czucia w powierzchownych warstwach skóry przed różnymi zabiegami, procedurami medycznymi.
Import: InPharm
Kraj: Portugalia
Dowiedz się więcej na temat importu równoległego.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: lidokaina i prylokaina.
Jeden plaster leczniczy o powierzchni około 10 cm², zawiera 25 mg lidokainy (Lidocainum) i 25 mg prylokainy (Prilocainum).
Substancje pomocnicze: Makrogologlicerolu hydroksystearynian, karboksypolimetylen (Carbopol 974P), sodu wodorotlenek do uzyskania pH od 8,7 do 9,7, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.
Miejsce stosowania plastrów, liczba plastrów oraz czas ich stosowania zależą od tego, w jakim celu są używane.
Lekarz, farmaceuta lub pielęgniarka nałożą plaster na odpowiednią okolicę lub pokażą pacjentowi jak należy to zrobić samodzielnie.
Działanie
Emla Plaster działa poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowego w miejscu aplikacji, co prowadzi do miejscowego znieczulenia skóry. Dzięki temu zmniejsza odczuwanie bólu podczas zabiegów i procedur medycznych.
Wskazania
Produkt Emla Plaster jest wskazany do stosowania W celu miejscowego znieczulenia skóry: o przed nakłuciem i cewnikowaniem żył, pobieraniem krwi do badań; o przed powierzchownymi zabiegami chirurgicznymi (w obrębie skóry).
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć do 1 na 10 osób): Przemijające miejscowe reakcje skórne (bladość, zaczerwienienie, obrzęk) w miejscu poddanym działaniu leku podczas stosowania na skórę.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma rzadko występujące zaburzenie metaboliczne, które wpływa na krew i nazywane jest „niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej”; ma atopowe zapalenie skóry;
Nie należy stosować leku Emla Plaster na obszary skóry z wysypką, skaleczeniami, zadrapaniami lub innymi otwartymi ranami. W przypadku występowania u pacjenta którychkolwiek z tych zmian, przed użyciem plastra należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje lub niedawno przyjmował: leki stosowane w leczeniu zakażeń określane mianem sulfonamidów oraz nitrofurantoinę; leki stosowane w leczeniu padaczki: fenytoinę i fenobarbital; inne leki miejscowo znieczulające; cymetydynę lub leki beta-adrenolityczne..
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Decyzję o stosowaniu leku w okresie ciąży i kamienia piersią, podejmuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Decyzję o stosowaniu leku u dzieci, podejmuje lekarz.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Część ciała
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji