Nimotop S, 10 mg/50 ml, roztwór do infuzji, 1 butelka (import równoległy, InPharm)
86.49 zł

Nimotop S, 10 mg/50 ml, roztwór do infuzji, 1 butelka (import równoległy, InPharm)

Nimotop S, 10 mg/50 ml, roztwór do infuzji, 1 butelka (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
86.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Import: InPharm
Kraj: Bułgaria
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć

Nimotop S - Nimodipinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nimodypina

Postać:

tabletki powlekane roztwór do infuzji

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Neurologia Angiologia

Działanie :

korzystnie wpływa na krążenie mózgowe

Wskazania:

Doustna kontynuacja profilaktyki i leczenia niedokrwiennych ubytków neurologicznych spowodowanych skurczem naczyń krwionośnych mózgu po krwotoku podpajęczynówkowym w następstwie pęknięcia tętniaka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. W trakcie leczenia nie wolno spożywać soku grejpfrutowego.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zaburzenia pasażu jelitowego; ból i zawroty głowy, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie gdy dawki początkowe są duże, zaczerwienienie skóry, pocenie się, uczucie gorąca, zaburzenia rytmu serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nimodypinę lub pozostałe składniki preparatu, cierpisz na niedociśnienie, podwyższone ciśńienie sródczaszkowe. Gdy przyjmujesz leki przeciwpadaczkowe (np. fluoksetynę), leki pbniżające ciśnienie krwi, cymetydynę, kwas walproinowy, fenobarbital. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadkach bezwzględnej konieczności.