×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Cymbalta - Duloxetinum hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek duloksetyny
Postać kapsułki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Neurologia
Psychiatria
Działanie przeciwdepresyjne
łagodzi ból

Wskazania do stosowania

Depresja. Leczenie bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej u dorosłych.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Odpowiedź na leczenie obserwuje się zwykle po 2-4 tygodniach stosowania leku.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. W takcie leczenia nie wolno pić alkoholu.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.

Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Nudności, zaparcia, suchość w ustach, zmniejszenie lub zwiększenie masy ciała, bezsenność, zmniejszenie libido, zawroty głowy, senność, drżenie, niewyraźne widzenie, uderzenia gorąca, biegunka, wymioty, zwiększona potliwość, zmęczenie, zaburzenia wytrysku.

Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.