Gripex Max - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę. Maksymalnie 8 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, zmiany obrazu krwi, kolka nerkowa, zaburzenia pracy nerek, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, astmę oskrzelową, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, przewlekłe choroby dróg oddechowych. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe, rifampicynę, inhibitory MAO, leki przeciwdepresyjne, glikozydy nasercowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.