Lactulose-MIP, (9,75 g/15 ml), syrop, (import równoległy), 500 ml

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

INPHARM/MIP PHARMA

Opis

LACTULOSE MIP stosowany jest jako lek przeczyszczający w zaparciach oraz zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej.

Skład

15 ml syropu zawiera substancje czynna laktulozę 9,75 g oraz substancjie pomocnicze: aromat wiśniowy IFF 16-21-3618, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie powinno być dobrane indywidualnie do potrzeb, ciężkości i przebiegu choroby. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się stosować następujący schemat stosowania leku: zaparcia - dorośli: 10 -15 ml preparatu 1 do 2 razy na dobę; dzieci - początkowo 10 - 25 ml preparatu na dobę, przez 2-3 dni, a następnie 5 -15 ml preparatu na dobę. Encefalopatia wątrobowa: dawkę należy zwiększać stopniowo. Dorośli -  początkowo 10 do 15 ml syropu 3 razy na dobę, później zwiększyć do 30 - 45 ml syropu 3 do 4 na dobę. Dawkowanie należy tak dostosować, żeby wydalać luźny stolec 2 do 3 razy na dobę. Preparat można przyjmować po zmieszaniu z wodą lub innymi płynami. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Działanie przeczyszczające może wystąpić po upływie 2 do 10 godzin. Jeśli dawka jest niewystarczająca, do pierwszego stolca może upłynąć 24 do 48 godzin. Uwaga! 15 ml syropu zawiera maksymalnie 2,4 g węglowodanów, co odpowiada 0,2 jednostkom chlebowym, dlatego lek należy ostrożnie stosować u osób z cukrzycą. 

Działanie

Lactulose-MIP 9,75 g/15 ml syrop jest dwucukrem złożonym z D-galaktozy i fruktozy. Jest lekiem łagodnie przeczyszczającym o działaniu osmotycznym. Za przeczyszczające działanie laktulozy odpowiedzialne są dwa zjawiska:

  • cukier i kwasy powodują zmiany ciśnienia osmotycznego (zwiększenie objętości treści jelitowej), co pośrednio wpływa na pobudzenie perystaltyki jelit,
  • kwasy pobudzają perystaltykę jelit w sposób bezpośredni.

Lactulose-MIP przyczynia się także do zmniejszenia stężenia amoniaku we krwi.

Wskazania

Objawowe leczenie przewlekłych zaparć, przewlekłej niewydolności wątroby przebiegającej ze zwiększeniem stężenia amoniaku we krwi. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na laktuloze lub którykolwiek składnik preparatu, niedrożność jelit, zapalenia przewodu pokarmowego oraz zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Laktulozy nie należy stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją fruktozy, z zaburzeniami w wydzielaniu laktazy, galaktozemią lub z zaburzeniami wchłaniania jelitowego glukozy oraz galaktozy.

Działania niepożądane

Możliwe działania niepożądane: zaburzenia żołądkowe i jelitowe, zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania.

W przypadku stosowania zalecanych dawek, początkowo, bardzo często ( u wiecej niż 1 na 10 osób) obserwowano bole brzucha, bebnice i wzdęcia.

Podawanie dużych dawek leku może również spowodować nudności, wymioty i biegunkę z zaburzeniami równowagi elektrolitowej.

W przypadku długotrwałego przyjmowania zalecanych dawek, które prowadzą do utrzymywania się luźnych stolców, mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej.

Bardzo rzadko podczas leczenia encefalopatii wątrobowej obserwowano hipernatremię.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

U niemowląt i u małych dzieci należy sie upewnić, że nie wystepuje autosomalno-recesywna, dziedziczna nietolerancja fruktozy.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij