Picato, 150 mcg/g, żel, 0,47 g, 3 tuby
Picato, 150 mcg/g, żel, 0,47 g, 3 tuby
369.99 zł

Picato, 150 mcg/g, żel, 0,47 g, 3 tuby

Picato, 150 mcg/g, żel, 0,47 g, 3 tuby
Ostatnia cena produktu
369.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Picato - Ingenoli mebutas - zastosowanie i działanie

Skład:

mebutynian ingenolu

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

prowadzi do obumierania komórek dotkniętych rogowaceniem słonecznym

Wskazania:

Leczenie rogowacenia słonecznego ciała, rąk, dłoni i nóg. Rogowacenie słoneczne to szorstki obszary skóry występujące u osób, u których w ciągu życia ekspozycja na światło słoneczne była zbyt duża.

Dawkowanie:

Zewnętrzenie, według zaleceń lekarza.  Żel należy delikatnie wetrzeć na leczoną powierzchnię. Pozostawić do wyschnięcia przez około 15 mniut. Unikać dotykania leczonej powierzchni przez 6 godzin po nałożeniu leku. Natychniast po aplikacji żelu należy umyć ręce mydłem i wodą. Jeżeli leczone są zmiany na rękach należy umyć jedynie opuszki palców którymi aplikowano żel. Lek nie należy nakładać bezpośrednio po wzięciu prysznica i przynajmniej na 2 godziny przed snem. Nie należy myć powierzchni na którą zastosowano żel przez przynajmniej 6 godzin po nałożeniu. Nie należy dotykać leczonie powierzchni przez okres 6 godzin po aplikacji żelu. Nie należy przykrywać leczonej powierzchni bandażami nieprzepuszczającymi powietrza i wody po aplikacji tego leku. Uwaga! Unikać kontaktu z oczami. W razie przypadkowego kontaktu, należy usunąć  żel spłukując go dużą ilością wody, a następnie możliwie jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną. Nie stosować leku Picato na otwarte rany lub uszkodzoną skórę. Nie stosować na powierzchnię skóry w okolicy oczu, do środka nozdrzy, wewnąterz uszu i na usta. Unikać światła słonecznego jak to tylko możliwe ( w tym lamp i łóżek opalających).

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu tego leku w miejscu gdzie został nałożony jest prawdopodobne,że skóra zrobi się czerwona, złuszczy się i może powstać strup.Te objawy niepożądane najczęściej występują się w ciągu jednego dnia po nałożeniu leku. Objawy niepożądane mogą ulec pogorszeniu w ciągu tygodnia po zaprzestaniu stosowania leku. Poprawa następuje w ciągu 4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Najczęstsze działania niepożądane podczas leczenia twarzy i owłosionej skóry głowy to: część warstwy zewnętrznej skóry może się zetrzeć (nadżerki), bąble (pęcherzyki, krosty), opuchnięcie, łuszczenie się, strupy, rumień, ból. Najczęstsze działania niepożądane podczas leczenia twarzy i owłosionej skóry głowy to: część warstwy zewnętrznej skóry może się zetrzeć (nadżerki), bąble (pęcherzyki, krosty), opuchnięcie, łuszczenie się, strupy, rumień. Inne możliwe działania niepożądane podczas leczenia twarzy i owłosionej skóry głowy: świąd, podrażnienie, opuchnięcie obszaru wokół oczu, opuchnięcie powiek, bóle głowy (często); mrowienie lub drętwienie (parestezje), otwarte rany (wrzody), wyciek (wydzielanie płynu) (niezbyt często); ból oka. Inne możliwe działania niepożądane podczas leczenia tułowia i kończyn: świąd, podrażnienie , ból (często); mrowienie lub drętwienie (parestezje), otwarte rany (wrzody), uczucie ciepła (niezbyt często). Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ingenolu mebutynian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Powinno unikać się stosowania leku Picato podczas ciąży. W przypadku karmienia piersią, należy unikać kontaktu fizycznego dziecka z leczoną powierzchnią przez 6 godzin po nałożeniu tego leku.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT