Disnemar, fizjologiczny roztwór donosowy, dla dzieci (import równoległy), 25ml
24.19 zł

Disnemar, fizjologiczny roztwór donosowy, dla dzieci (import równoległy), 25ml

Disnemar, fizjologiczny roztwór donosowy, dla dzieci (import równoległy), 25ml
Ostatnia cena produktu
24.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Disnemar jest fizjologicznym roztworem soli mineralnych o odpowiednim pH, który może być stosowany w obrębie jamy nosowej, bez podrażniania błony śluzowej.
Disnemar jest zalecany do stosowania w każdym wieku.

Działanie

Disnemar jest wskazany do utrzymania higieny nosa i prawidłowego stanu błony śluzowej nosa. Fizjologiczny roztwór soli mineralnych czyści, myje oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej nosa i wspomaga jej regenerację. Jednocześnie, dzięki mechanicznemu działaniu wypłukującemu pomaga udrożnić nos, usuwając wydzielinę.

Wskazania

Disnemar polecany jest szczególnie:

  • do codziennej, prawidłowej higieny nosa zarówno u niemowląt i dzieci, jak i u osób dorosłych
  • do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa
  • przy niedrożności nosa spowodowanej stanami kataralnymi i alergicznymi, takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy zapalenie zatok kiedy konieczne jest udrożnienie nosa.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dzieci i niemowlęta: jedna dawka do każego otworu nosowego kilka razy na dobę.
Dorośli: jedna do dwóch dawek do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę.

Uwagi

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Disnemar (dla dzieci) - zastosowanie i działanie

Skład:

woda morska

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria Otolaryngologia

Działanie :

oczyszczające nawilżające

Wskazania:

Niedrożność nosa spowodowana stanami kataralnymi i alergicznymi, kiedy konieczne jest udrożnienie nosa (przeziębienie, nieżyt nosa czy zapalenie zatok), nawilżanie wysuszonej błony śluzowej nosa, codzienna higiena nosa niemowląt i dzieci.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dzieci i niemowlęta: jedna dawka do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. U niemowląt zalecane jest stosowanie Disnemaru przed posiłkiem lub karmieniem, ponieważ udrożnienie nosa ułatwia połykanie bez powietrza, dzięki czemu unika się dolegliwości związanych z połykaniem powietrza.Przed podaniem po raz pierwszy należy nacisnąć dozownik 1–3 razy, aby wypełnić go preparatem, co umożliwi jego odpowiednie rozpylanie. Po dłuższym okresie nieużywania może się okazać konieczne powtórzenie wyżej opisanej czynności. Nie zaleca się wyjmowania dozownika po użyciu. Jeżeli zachodzi konieczność oczyszczenia go, należy użyć ręcznika lub chusteczki. Dzięki specjalnemu mechanizmowi dozownik pozostaje czysty przez cały okres ważności. Aby uniknąć zainfekowania roztworu, do preparatu został dodany konserwant w postaci chlorku benzalkonium.