Disnemar, fizjologiczny roztwór donosowy, dla dorosłych (import równoległy), 25ml
25.39 zł

Disnemar, fizjologiczny roztwór donosowy, dla dorosłych (import równoległy), 25ml

Disnemar, fizjologiczny roztwór donosowy, dla dorosłych (import równoległy), 25ml
Ostatnia cena produktu
25.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Disnemar jest fizjologicznym roztworem soli mineralnych o odpowiednim pH, który może być stosowany w obrębie jamy nosowej, bez podrażnienia błony śluzowej.

Działanie

Disnemar jest wskazany do utrzymania higieny nosa i prawidłowego stanu błony śluzowej nosa. Fizjologiczny roztwór soli mineralnych czyści, myje oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej nosa i wspomaga jej regenerację. Jednocześnie, dzięki mechanicznemu działaniu wypłukującemu pomaga udrożnić nos, usuwając wydzielinę.

Wskazania

Disnemar polecany jest szczególnie:

  • do codziennej, prawidłowej higieny nosa
  • do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa
  • przy niedrożności nosa spowodowanej stanami kataralnymi i alergicznymi, takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy zapalenie zatok kiedy koneiczne jest udrożneinie nosa.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Jedna do dwóch dawek do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę.

Uwagi

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 898 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Disnemar (dla dorosłych) - zastosowanie i działanie

Skład:

woda morska

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Suchość błony śluzowej jamy nosowej (wywołana klimatyzacją, centralnym ogrzewaniem, dymem papierosowym), niedrożność nosa spowodowana stanami kataralnymi i alergicznymi (przeziębienie, nieżyt nosa, zapalenie zatok), skrzywienie przegrody nosowej, chroniczne stany kataralne i alergiczne, pozostałe okoliczności zewnętrzne i patologiczne powodujące niedrożność nosa, codzienna higiena nosa u dorosłych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, zwykle jedna do dwóch dawek do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. Preparat może być stosowany w razie potrzeby przez dłuższy czas bez żadnego ryzyka ani przeciwwskazań. Przed podaniem Disnemaru po raz pierwszy należy nacisnąć dozownik 1–3 razy, aby wypełnić go preparatem, co umożliwi jego odpowiednie rozpylanie. Po dłuższym okresie nieużywania może się okazać konieczne powtórzenie wyżej opisanej czynności. Nie zaleca się wyjmowania dozownika po użyciu. Jeżeli zachodzi konieczność oczyszczenia go, należy użyć ręcznika lub chusteczki. Dzięki specjalnemu mechanizmowi dozownik pozostaje czysty przez cały okres ważności. Dozownik jest dostosowany do kształtu i wielkości nosa u dorosłych, co ułatwia równomierne rozprowadzenie preparatu. Aby uniknąć zainfekowania roztworu, do preparatu został dodany konserwant w postaci chlorku benzalkonium.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus