Olfen Patch, 140 mg, plastry lecznicze, 2 szt.

diklofenak, plaster, ból, stan zapalny

26,49 zł
Cena za szt.: 13,25 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
30,46 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 15 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty OLFEN

Podmiot odpowiedzialny

TEVA B.V.
Swensweg 5, Holandia
Haarlem

Producent

TEVA B.V.
Swensweg 5, Holandia
Haarlem

Opis

Olfen Patch to plastry lecznicze stosowane miejscowo na skórę w przypadku stłuczeń, urazów, nadwyrężeń. Działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejszają powstały obrzęk. 

Skład

Substancją czynną jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 plaster zawiera 140 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: makrogolu eter laurylowy (9EO), diizopropylu adypinian, glicerol, glikol propylenowy, sorbitol ciekły krystalizujący (E420), sodu poliakrylan, karmeloza sodowa, metakrylanu butylu kopolimer zasadowy, krzemionka koloidalna bezwodna, kaolin lekki naturalny, sodu siarczyn bezwodny (E221), disodu edetynian, butylohydroksytoluen (E321), glinu potasu siarczan, kwas winowy, lewomentol, woda oczyszczona, poliestrowa warstwa nośna (EL-8100S), polipropylenowy film ochronny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Plaster stosujemy zewnętrznie na nieuszkodzoną skórę. 
  • Plastra nie należy stosować pod opatrunek nieprzepuszczający powietrza (okluzyjny).
  • Plastra nie należy dzielić.
  • Nie stosować Plastra dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia: Plaster przykleja się na boląca miejsce dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Nie stosować więcej niż 2 plastry na dobę, nawet jeśli urazy występują w kilku miejscach. Jednocześnie można stosować jeden plaster. 

Działanie

Olfen Patch zawiera diklofenak, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza obrzęk powodowany przez stan zapalny. Diklofenak zastosowany na skórę charakteryzuje się stałym poziomem wchłaniania. Wchłania się powoli.  

Wskazania

  • Miejscowe objawowe leczenie bólu spowodowanego nagłym nadwyrężeniem, zwichnięciem lub stłuczeniem w obrębie kończyn powstałymi w następstwie tępych urazów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Olfen Patch:

  • jeżeli pacjent ma uczulenie na diklofenak, glikol propylenowy, butylohydroksytoluen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeżeli pacjent ma uczulenie na jakikolwiek inny niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ, np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen),
  • jeżeli zażywanie przez pacjenta kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy NLPZ wywoływało napady astmy, obrzęk skóry lub obrzęk i podrażnienie wewnątrz nosa,
  • jeżeli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy,
  • na rany lub otwarte uszkodzenia skóry (np. otarcia, skaleczenia, oparzenia), w przypadku infekcji skórnych lub egzemy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 na 100 pacjentów):

  • Uogólniona wysypka skórna, reakcje uczuleniowe (w tym pokrzywka), obrzęk skóry i błon śluzowych, reakcje anafilaktyczne,
  • nadwrażliwość na światło.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 pacjentów):

  • pęcherze skórne,
  • suchość skóry

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 pacjentów):

  • Napad astmy, ciężki wyprysk, wysypka krostkowa, wysypka z owrzodzeniami.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • krwiak w miejscu zastosowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować plastra leczniczego w okolicach oczu lub błon śluzowych. Nie dopuszczać do kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
  • Plaster powinien być stosowany wyłącznie na nieuszkodzoną skórę. Nie powinien być noszony podczas kąpieli.
  • Należy unikać narażenia leczonych miejsc, po usunięciu plastra leczniczego, na bezpośrednie działanie światła słonecznego i solarium przez około jeden dzień po usunięciu plastra Olfen Patch, aby zmniejszyć ryzyko nadwrażliwości na światło.
  • Stosowanie skonsultować z lekarzem jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek, serca lub wątroby, skłonności do owrzodzeń przewodu pokarmowego, zapalenia jelit lub krwawień.
  • Stosować ostrożnie u pacjentów w podeszłym wieku. 
  • Plaster może powodować miejscowe podrażnienie skóry. 

Przechowywanie:

  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wysychaniem.
  • Przechowywać torebkę szczelnie zamkniętą w celu ochrony przed wysychaniem.
  • Okres ważności po otwarciu opakowania: 4 miesiące.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Jeżeli Olfen Patch stosowany jest prawidłowo, wówczas do organizmu przenika tak niewielka ilość diklofenaku, że nie powinny wystąpić interakcje możliwe w przypadku doustnego zażywania leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
W okresie pierwszych sześciu miesięcy ciąży lek Olfen Patch należy stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Podczas trzech ostatnich miesięcy ciąży nie wolno stosować leku.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Do mleka kobiety karmiącej piersią przenikają tylko niewielkie ilości diklofenaku. W przypadku krótkotrwałego stosowania plastrów Olfen Patch nie jest konieczne przerywanie karmienia piersią, ponieważ nie zaobserwowano działań niepożądanych u dziecka. Jednakże, plastrów Olfen Patch nie należy przyklejać w okolicach piersi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 16 roku życia. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Bakteryjne zapalenie stawów to, jak sama nazwa wskazuje, infekcja stawu, która jest wywoływana przez bakterie. Może powodować obrzęk, ból, gorączkę i ograniczenie ruchomości stawu. Diagnozowanie tego stanu wymaga wykonania badań laboratoryjnych, takich jak próbka płynu stawowego czy badanie mikrobiologiczne. Leczenie obejmuje antybiotykoterapię i może wymagać hospitalizacji. W ciężkich przypadkach może być także konieczne chirurgiczne usunięcie zainfekowanego stawu.

  • Rwa ramienna określana jest także jako rwa barkowa czy radikulopatia szyjna. Jest związana z uciskiem na struktury nerwowe w okolicy szyi, które zaopatrują ramiona i pozostałą część kończyn górnych. Przez to pojawiają się ból, nieprzyjemne parestezje czy w skrajnych przypadkach niedowłady. Jak rozpoznać rwę ramienną? Jak ją leczyć?

  • Kręgozmyk to schorzenie, w których dochodzi do przesunięcia (podwichnięcia) kręgów budujących kręgosłup względem siebie. W skrajnych przypadkach tej dolegliwości może dojść do całkowitej utraty stabilności kręgosłupa, co z kolei może doprowadzić do znacznego pogorszenia sprawności fizycznej, przewlekłych bólów grzbietu, a także do szerokiego wachlarza objawów neurologicznych. Jak leczyć kręgozmyk?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij