O produkcie
Opis
HydroTac, opatrunek jałowy
– wyrób medyczny w postaci opatrunku piankowego z cienką warstwą żelu. Produkt wskazany do stosowania w celu przyspieszenia gojenia ran. Opatrunek zawiera oddychającą, nieprzepuszczalną dla cieczy i zarazków folię poliuretanową.
Przeznaczenie produktu
Opatrunek HydroTac nadaje się do opatrywania ran o niewielkim lub umiarkowanym wysięku.
Charakterystyka produktu
Wyrób może zarówno wchłaniać wydzielinę, jak i oddawać wilgoć nawet po zastosowaniu go na suchą ranę. Dzięki temu, zapewnia uzyskanie w obrębie rany wilgotnego środowiska działającego stymulująco na gojenie się rany. Żel znajdujący się od strony rany przeciwdziała przywieraniu opatrunku do niej. Ponadto, dzięki niemu, daje się bezboleśnie usunąć, nie pozostawiając resztek.
Stosowanie produktu
Wybrać opatrunek o takiej wielkości, aby wystawał poza brzegi rany na ok. 1–2 cm. Opatrunek HydroTac można pozostawić na ranie do siedmiu dni. Zmiana opatrunku jest konieczna, gdy jest to wskazane ze względów klinicznych lub gdy przy brzegach opatrunku jest widoczny wysięk. W celu zmiany opatrunku HydroTac należy delikatnie oderwać jeden róg i ostrożnie zdjąć opatrunek, aby uniknąć zdzierania skóry.
Przeciwwskazania i środki ostrożności
Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia wyrobu.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci.
Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Uwagi i środki ostrożności
Przed każdym opatrzeniem rany trudno gojącej się należy skonsultować z lekarzem jej stan oraz określić przyczyny hamujące proces gojenia. W takich przypadkach leczenie ran z zastosowaniem opatrunku HydroTac nie zastąpi leczenia przyczynowego.
Opatrunek HydroTac można stosować do ran zainfekowanych klinicznie oraz w obrębie odsłoniętych kości i ścięgien tylko pod nadzorem lekarza.
W przypadku ran oparzeniowych drugiego (II b) i trzeciego stopnia opatrunek HydroTac można stosować pod nadzorem lekarza po przeprowadzeniu nekrosektomii lub leczenia.
Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego
W rzadkich przypadkach:
- może spowodować reakcję alergiczną;
- może powodować wystąpienie reakcji miejscowej na skórze (podrażnienia, zaczerwienienie, obrzęk itp.);
- może przylegać do skóry zbyt mocno.
W bardzo rzadkich przypadkach:
- może powodować zdzieranie skóry;
- części opatrunku HydroTac mogą pozostawać w ranie.
Uwagi
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Stosowanie wyrobu z innymi lekami
Opatrunku HydroTac nie należy stosować równocześnie ze środkami utleniającymi, takimi jak roztwory podchlorynu lub wody utlenionej, ponieważ mogą one uszkodzić warstwę przylegającą do rany.
Ciąża i karmienie piersią
Nie ustalono możliwości stosowania opatrunku HydroTac u kobiet w ciąży ani karmiących piersią. Lekarz prowadzący oraz specjalista w zakresie pielęgnacji ran powinni zachować ostrożność
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie ustalono możliwości stosowania opatrunku HydroTac u dzieci w wieku poniżej 5 lat. Lekarz prowadzący oraz specjalista w zakresie pielęgnacji ran powinni zachować ostrożność
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Część ciała
- Specyfika
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji