Mosbito TIC-OFF, aerozol, preparat do usuwania kleszczy, 8 ml
21.49 zł

Mosbito TIC-OFF, aerozol, preparat do usuwania kleszczy, 8 ml

Mosbito TIC-OFF, aerozol, preparat do usuwania kleszczy, 8 ml
Ostatnia cena produktu
21.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
7.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

MOSBITO™ TIC-OFF to nietoksyczny preparat do bezpiecznego i skutecznego usuwania kleszczy. Kleszcz usuwany metodą tradycyjną (mechanicznie) często ulega uszkodzeniu, a podrażniony może wyrzucić przyswojone płyny do organizmu nosiciela i tym samym zarazić go chorobami zakaźnymi. Preparat MOSBITO™ TIC-OFF zabija kleszcza natychmiast, powodując wycofanie aparatu gębowego z ciała nosiciela, minimalizując ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych.

Skład

Opakowanie zawiera:
Aerozol (11g) z zaworem umożliwiającym aplikację ściśle określonej dawki.
Pęseta do usuwania kleszczy.

Jedno opakowanie wystarczy na usunięcie do 20 kleszczy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Wycelować końcówkę rurki dozującej umieszczonej u góry pojemnika w część głowową kleszcza wbitą w skórę nosiciela.
  • Spryskać, aż strumień się zatrzyma. Do skutecznego zabicia kleszcza niezbędna jest ilość rozpyleń od 1 do 3. Nie przekraczać ilości 3 rozpyleń na miejsce.
  • Rozpylona ilość środka natychmiast zabija kleszcza i powoduje wycofanie narządu gębowego. Chwycić kleszcza za pomocą dołączonej pęsety, poruszać na boki i usunąć.
  • Zdezynfekować miejsce po usunięciu kleszcza.

Uwagi

Przed usunięciem, kleszcz mógł już wprowadzić ślinę z chorobotwórczymi drobnoustrojami, dlatego należy obserwować miejsce po wbiciu kleszcza. W momencie pojawienia się zmian skórnych (np. rumień) czy innych niepokojących objawów chorobowych należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Produkt jest chroniony patentem. Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę rekomenduje MOSBITO TIC-OFF jako jedyny dostępny w Polsce środek do nieinwazyjnego usuwania kleszczy z ciała nosiciela.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 879 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus