Na receptę

Vistabel, 50j. Allergan, toksyna botulinowa typ A, proszek do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

499,99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Allergan Sp. z o.o.
Marynarska 15
02-674 Warszawa

Opis

Vistabel to lek zawierający toksynę botulinową typ A, która ma obwodowe działanie zwiotczające mięśnie. Stosowany w zabiegach medycyny estetycznej poprawiających wygląd niektórych zmarszczek u osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną jest Toksyna botulinowa typu A*  4 jednostki Allergan w 0,1 ml odtworzonego roztworu.
* Clostridium botulinum

Substancje pomocnicze: albumina ludzka, sodu chlorek.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jednostki toksyny botulinowej są różne w zależności od produktu leczniczego i nie mogą być stosowane zamiennie. Zalecane jednostki dawkowania Allergan nie są równoważne z jednostkami dawkowania innych produktów toksyny botulinowej.

Vistabel powinien być podawany jedynie przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje i fachową wiedzę w zakresie prowadzenia terapii oraz posługiwania się wymaganym sprzętem.

Działanie

Vistabel jest lekiem o działaniu obwodowym zwiotczającym mięśnie.
Vistabel działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych skierowanych do wszystkich mięśni, w które został wstrzyknięty. W ten sposób uniemożliwia kurczenie się mięśni, prowadząc do ich przejściowego i odwracalnego niedowładu.

Wskazania

Vistabel jest wskazany do osiągnięcia przejściowej poprawy wyglądu zmarszczek pionowych między brwiami widocznych przy maksymalnym zmarszczeniu brwi i/lub rozchodzących się wachlarzowato zmarszczek w okolicy bocznego kąta oka widocznych przy pełnym uśmiechu i/lub zmarszczek poziomych czoła widocznych przy maksymalnym uniesieniu brwi u dorosłych pacjentów gdy nasilenie zmarszczek ma na nich istotny wpływ psychologiczny.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Vistabel w przypadku nadwrażliwości na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek z pozostałych składników leku tego leku oraz jeśli u pacjenta rozpoznano osłabienie mięśni lub zespół Eatona-Lamberta (przewlekłe choroby mięśni), a także w przypadku zakażenia w proponowanych miejscach wstrzyknięć.  Nie zaleca się stosowania leku Vistabel u pacjentów ze stwierdzoną w wywiadzie dysfagią (trudności przy przełykaniu) i innymi zaburzeniami połykania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Większość zgłaszanych zdarzeń niepożądanych miało nasilenie łagodne do umiarkowanego. Na ogół występują w ciągu pierwszych kilku dni po wstrzyknięciu i mają charakter przejściowy.

Jeśli u pacjenta wystąpią pokrzywka, obrzęk, w tym obrzęk twarzy lub gardła, świszczący oddech, zasłabnięcie oraz duszność, trudności z połykaniem lub mową należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Wstrzyknięcie może spowodować ból, pieczenie, parzący ból, obrzęk i/lub zasinienie. Jeśli te objawy są niepokojące, należy porozmawiać z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy poinformować lekarza jeśli przy wcześniejszych wstrzyknięciach tosyny botulinowej występowały problemy, pacjent wkrótce ma być operowany, był operowany lub przeszedł w przeszłości uraz głowy, szyi lub klatki piersiowej, występują u niego choroby układu nerwowego, stan zapalny w miejscu planowanego wstrzyknięcia lub po upływie miesiąca od pierwszego cyklu leczenia nie nastąpiła  znacząca poprawa wyglądu zmarszczek.

Odstęp między zabiegami terapeutycznymi nie może być krótszy niż trzy miesiące.

Po wstrzyknięciu leku może wystąpić opadanie powieki i/lub reakcja alergiczna.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w lodówce (2°C - 8°C).

Po odtworzeniu zaleca się natychmiastowe zużycie roztworu. Niemniej wykazano, że produkt leczniczy zachowuje stabilność chemiczną i fizyczną przez 24 godziny w temperaturze 2°C - 8°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca się stosowania toksyny botulinowej w połączeniu z antybiotykami z grupy aminoglikozydów, spektynomycyną lub innymi lekami wpływającymi na przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. 

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli ostatnio wstrzykiwany był lek zawierający toksynę botulinową.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Vistabel u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Kobiety w wieku rozrodczym podczas stosowania leku Vistabel powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas stosowania leku mogą wystąpić zawroty głowy, zaburzenia widzenia oraz osłabienie mięśni. Należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij