Korzeń lukrecji, zioło pojedyncze, (Kawon),50 g
3.19 zł

Korzeń lukrecji, zioło pojedyncze, (Kawon),50 g

Korzeń lukrecji, zioło pojedyncze, (Kawon),50 g
Ostatnia cena produktu
3.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania.

Skład

100g produktu zawiera 100g korzeni lukrecji

Dawkowanie

Stosuje się doustnie w postaci odwaru. Dorośli: 1 łyżeczkę korzeni zalać 1/2 szklanki zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5-7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Pić po 1/2 szklanki odwaru do 3 razy dziennie między posiłkami w chorobie wrzodowej żołądka lub do 2 razy dziennie po jedzeniu jako środek wykrztuśny.

Wskazania

W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny. Stosowany jest również pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka.

Przeciwwskazania

Choroby wątroby połączone z zastojem żółci, marskość wątroby, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia równowagi wodno elektrolitowej, np. hipokaliemia, ciężka niewydolność nerek, ciąża, karmienie piersią.

Działania niepożądane

Przy dłuższym stosowaniu i wyższym dawkowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów w postaci zatrzymania sodu i wody oraz utraty potasu z nadciśnieniem tętniczym, obrzekami rąk i nóg, wzrostem masy ciała i hipokaliemia oraz w rzadkich przypadkach mioglobinurią. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Interakcje: Utrata potasu może się zwiększyć pod wpływem innych leków, np. leków moczopednych, leków przeczyszczających, kortykosteroidów. Przyjmowanie odwaru z korzenia lukrecji zwiększa wrażliwość na glikozydy naparstnicy oraz wpływa na działanie środków przeciwarytmicznych. W przypadku stosowania któregokolwiek z wymienionych leków przed zastosowaniem odwaru z korzeni lukrecji należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h