Episil, opatrunek poliuretanowy, 12 x 35 cm, 10 szt
Episil, opatrunek poliuretanowy, 12 x 35 cm, 10 szt
225.49 zł

Episil, opatrunek poliuretanowy, 12 x 35 cm, 10 szt

Episil, opatrunek poliuretanowy, 12 x 35 cm, 10 szt
Ostatnia cena produktu
225.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Episil – półprzepuszczalny film poliuretanowy z adhezyjną warstwą silikonową o wymiarach 12cm. x 35cm..

Jest przezroczystym opatrunkiem poliuretanowym z adhezyjną warstwą miękkiego silikonu Silfix. Opatrunek został tak zaprojektowany, aby zapewnić optymalną ochronę rany przy jednoczesnym ograniczeniu bólu i urazów związanych ze zmianą opatrunku.

Działanie

Zastosowany w opatrunku miękki silikon dobrze przylega do skóry otaczającej ranę, lecz nie przykleja się do wilgotnej powierzchni rany. Transparentność opatrunku umożliwia śledzenie procesów gojenia się rany bez konieczności zdejmowania opatrunku, co może wpłynąć na zmniejszenie częstotliwości dokonywania zmian opatrunków. Opatrunek jest nieprzepuszczalny dla wody, płynów i bakterii, dzięki czemu stanowi barierę dla zakażania z zewnątrz, natomiast jest przepuszczalny dla pary wodnej i tlenu, co pozwala na swobodne oddychanie skóry.

Wskazania

Wspomaga naskórkowanie ran powierzchownych, służy jako opatrunek prewencyjny i ochronny w przypadku odleżyn i uszkodzeń skóry wynikających z tarcie. Episil można zastosować do mocowania innych opatrunków aktywnych lub też może być stosowany jako opatrunek uszczelniający w podciśnieniowej terapii ran.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zdjąć przezroczyste, ochronne zakładki plastikowe z warstwy adhezyjnej i umieścić opatrunek bezpośrednio na ranie lub opatrunku pierwotnym. Rozmiar opatrunku Episil powinien być tak dobrany, aby opatrunek wystawał poza brzegi rany na ok 2 cm.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie wolno stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia na silikon.

Producent

ADVANCIS

Cechy produktu
PRODUCENT