Benein, 2 mg / ml, roztwór nawilżający do oczu, 15 ml
17.49 zł

Benein, 2 mg / ml, roztwór nawilżający do oczu, 15 ml

Benein, 2 mg / ml, roztwór nawilżający do oczu, 15 ml
Ostatnia cena produktu
17.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Benein - nawilżający roztwór do oczu.

Skład

1 ml zawiera: 2 mg hialuronianu sodu, 0,0015 mg poliheksanidu; 0,1 mg wersenianu disodu; izotoniczny bufor fosforanowy; woda oczyszczona.

Zawiera środek konserwujący: wersenian disodu - EDTA

Działanie

  • Nawilżanie oczu
  • Usuwanie uczucia suchości i drobnych podrażnień oka powodowanych wpływem środowiska, zmęczeniem, długotrwałym korzystaniem z monitorów, używaniem szkieł kontaktowych i innymi czynnikami o znaczeniu niepatologicznym

Benein zawiera hialuronian sodu - naturalny polimer występujący także w strukturach oka ludzkiego.

Szczególne właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają Benein właściwości wysoko elastyczne oraz zdolność zatrzymywania wody.

Benein tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, powoli zanikającą w skutek mrugania.

Dzięki temu Benein daje długotrwałą ulgę połączoną z wygodą. Dzięki swemu wyjątkowemu składowi Benein jest dobrze tolerowany.

Szczególna kompozycja środków konserwujących stosowanych w Benein zapewnia jałowość roztworu przez 3 miesiące od otwarcia opakowania.

Wskazania

Produkt można stosować przy wszystkich rodzajach szkieł kontaktowych.

Do stosowania dla dorosłych i dla dzieci.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W celu otwarcia butelki, przekręcić w prawo zakrętkę przełamując zamknięcie. Odchylić głowę do tyłu i z przechylonej butelki wprowadzić do każdego oka dwie krople, uważając aby nie dotknąć gałki ocznej butelką.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie używać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
  • Nie stosować do leczenia chorób oczu.

Uwagi

Zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia opakowania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Benein - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Uczucie suchego oka oraz inne drobne dolegliwości takie jak uczucie pieczenia i zmęczenia oczu powstałe pod wpływem kurzu, dymu, zimnego, suchego lub zanieczyszczonego powietrza, klimatyzacji lub intensywnej pracy narządu wzroku (praca przy komputerze, czytanie, oglądanie telewizji), używaniem szkieł kontaktowych.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 2 krople do każdego oka. Krople można stosować podczas używania szkieł kontaktowych. Uwaga! Preparat można stosować przez trzy miesiące od otwarcia opakowania. Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Benein powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.