Nuk Baby Blue, butelka PP, smoczek silikonowy, 0 m+, 240 ml
13.49 zł

Nuk Baby Blue, butelka PP, smoczek silikonowy, 0 m+, 240 ml

Nuk Baby Blue, butelka PP, smoczek silikonowy, 0 m+, 240 ml
Ostatnia cena produktu
13.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Ważne wskazówki: Dla niemowląt najlepsze jest karmienie piersią.
Od pierwszego dnia życia.

Ogólne: Pokarm i napoje należy podawać dziecku tylko w ilości zalecanej przez producenta. Od 5. miesiąca życia należy stopniowo przyzwyczajać dziecko do picia z kubka. Smoczków do karmienia nie wystawiać na bezpośrednie działanie słońca/ciepła i nie trzymać ich w środkach dezynfekujących (roztworach sterylizujących) dłużej, niż jest to zalecane; w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia smoczka.

Przyrządzanie: Przy przyrządzaniu pokarmu lub herbatek dla niemowląt należy zawsze przestrzegać temperatur podanych przez producenta pokarmu. Aby zachować witaminy i substancje odżywcze, temperatury nie powinny przekraczać 60 °Ć.

Czyszczenie butelek, smoczków i akcesoriów: Butelki,smoczki i akcesoria przed pierwszym użyciem wygotować przez 5 minut i przed każdym kolejnym użyciem dokładnie oczyścić i zdezynfekować. Podczas wygotowywania zwróć uwagę na dostateczną ilość wody w garnku, aby nie uszkodzić smoczka ani butelki (wystarcza ok. 5 minut gotowania). Nie myć smoczków i butelek w zmywarce - środki do mycia w zmywarce mogą uszkodzić materiał! Sterylizacja w kuchence mikrofalowej może spowodować uszkodzenie materiału. Materiał:

Smoczek LATEKSOWY: Wyrób wykonany jest z naturalnego lateksu, który może wywoływać reakcje alergiczne. Butelki z PP (polipropylen): Materiał polipropylen jest oznaczony na butelce znakiem „PP".

Butelkę przeznaczoną do wygotowania lub wyparzenia (temperatura powyżej 80 °C) zawsze rozłożyć na części i pozostawić otwartą, w przeciwnym razie może dojść do odkształceń. Niektóre składniki napojów (np. sok z marchwi) mogą przebarwiać materiał lub wpływać na jego zapach (np. herbatka z kopru włoskiego). Nie ogranicza to przydatności butelki do użytku ani jej bezpieczeństwa. Dla bezpieczeństwa i zdrowia Twojego dziecka OSTRZEŻENIE !

Zawsze używać wyrobu pod nadzorem dorosłych. Nigdy nie używać smoczków na butelki jako smoczków do uspokajania. Ciągłe i długotrwałe ssanie płynów powoduje próchnicę zębów. Dotyczy to szczególnie słodzonych napojów i soków owocowych lub warzywnych. Nie zanurzać w lekarstwach! Przed każdym użyciem należy sprawdzić smoczek przez rozciąganie we wszystkich kierunkach - szczególnie w przypadku ząbkujących dzieci. Przy najmniejszych pęknięciach, śladach nadgryzienia lub widocznym zużyciu (materiał jest lepki, spęczniały, popękany) wymienić smoczek, ponieważ oddzielające się części mogą zostać połknięte. Napełnionych pokarmem lub wodą butelek nie wolno podgrzewać w kuchence mikrofalowej (niebezpieczeństwo wybuchu/uszkodzenia materiału). Napełniona butelka może eksplodować na skutek podgrzewania. Nierównomiernie podgrzana zawartość może spowodować oparzenia! Zawsze sprawdzać temperaturę pokarmu przed karmieniem. Butelki szklane: Butelki szklane mogą pękać nawet przy nieznacznych, ledwie widocznych uszkodzeniach. Do mieszania w butelce nie używać łyżeczek metalowych - mogą wtedy powstać mikrozarysowania, które mogą spowodować pęknięcie butelki przy napełnianiu gorącym pokarmem.

Produkty zawierające krążek zabezpieczający lub osłonkę: Wszystkie części, które nie są w danej chwili używane, należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeżeli butelka jest uszkodzona od wewnątrz (np. porysowana), należy ją wymienić dla zachowania higieny. Przechowywać w higienicznych warunkach i chronić przed światłem. Wskazówka: Używać tylko oryginalnych części NUK.

Podczas karmienia otwór odpowietrzacza w smoczku powinien być skierowany ku górze (w jednej linii z noskiem dziecka). Smoczki dziurkowane są fabrycznie,podczas produkcji. Nie dozwolone jest ręczne dziurkowanie lub powiększanie otworu przepływowego smoczka, gdyż może to spowodować jego zniszczenie, niebezpieczne dla dziecka. Produkt NUK zgodny z normą EN 14350 .Artykuły dla dzieci - Sprzęt do picia". Na wypadek reklamacji należy zachować adres producenta i numer artykułu.

Uwagi i środki ostrożności

Uwaga! Kolor produktu może odbiegać od zaprezentowanego na zdjęciu.
Dobór koloru metodą losową.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h