Fix rumianek, (Herbapol Kraków), 1,8 g, 25 szt
4.49 zł

Fix rumianek, (Herbapol Kraków), 1,8 g, 25 szt

Fix rumianek, (Herbapol Kraków), 1,8 g, 25 szt
Ostatnia cena produktu
4.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Koszyczek Rumianku Fix - zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

1g/1g koszyczka rumianku (Chamomillae anthodium).

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Dorośli: 2 saszetki zalać szklanką (ok.200ml) wrzącej wody, naparzać 5 minut, pić po 1 szklance naparu w razie wystąpienia lub nasilenia się objawów, maksymalnie 3 razy dziennie.
Dzieci: w zależności od wieku dziecka stosować następujący schemat dawkowania:
0-3 lat: 1 saszetkę zalać szklanką (ok.200ml) wrzącej wody, naparzać 5 minut, pić po 50ml naparu w razie wystąpienia lub nasilenia się objawów, maksymalnie 3 razy dziennie.
3-10 lat: 1 saszetkę zalać szklanką (ok.200ml) wrzącej wody, naparzać 5 minut, pić po 1 szklance naparu w razie wystąpienia lub nasilenia się objawów, do 3 razy dziennie.

Wskazania

Napar stosuje się doustnie jako tradycyjny środek w objawach dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takich jak: łagodne stany skurczowe, wzdęcia, odbijanie. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek lub inne rośliny z rodziny złożonych (Asteraceae=Compositae).

Działania niepożądane

Bardzo rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości na rumianek (np. kontaktowe zapalenie skóry). Mogą także wystąpić krzyżowe reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na inne rośliny z rodziny Compositae (np.bylicę). Istnieją bardzo rzadkie doniesienia o wystąpieniu poważnych reakcji alergicznych po spożyciu rumianku (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie naparu i poinformować o tym lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h