Encyklopedia
Azitrin - Azithromycinum - zastosowanie i działanie
Skład:
azytromycynaPostać:
tabletki powlekaneKategoria: :
Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)Specjalności: :
Urologia Ginekologia i położnictwo Dermatologia i wenerologia Choroby płuc OtolaryngologiaDziałanie :
przeciwbakteryjne antybiotykWskazania do stosowania:
Zakażenia dolnych dróg oddechowych, paciorkowcowe zapalenie gardła, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy.Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy. Leki zobojętniające kwas solny zmniejszają wchłanianie azytromycyny. Dlatego zalecany jest co najmniej 2 godzinny odstęp między stosowaniem preparatu Azitrin i leków zobojętniających. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.Skutki uboczne:
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, biegunka, bóle w obrębie jamy brzusznej, wymioty i wzdęcia; reakcje nadwrażliwości: osutka, nadwrażliwość na światło, obrzęk naczynioruchowy; rzadko przemijająca żółtaczka cholestatyczna, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.Producent
GENEXOGen. Zajączka 26
01-510 Warszawa
Cechy produktu
- RX kategoria