Ginkgofol, 40 mg, tabletki, 30 szt
7.83 zł

Ginkgofol, 40 mg, tabletki, 30 szt

Ginkgofol, 40 mg, tabletki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
7.83 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek stosuje się pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego ze związanymi objawami (szum w uszach, zawroty głowy) i w zaburzeniach krążenia obwodowego w kończynach (uczucie chłodu, zaburzenia czucia, mrowienia).

Skład

(1 tabletka): wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego – 40 mg.
Składniki pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, koloidalny dwutlenek krzemu, skrobia ziemniaczana

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: 1 tabletkę 3 razy dziennie po posiłku. Nie stosować dłużej niż przez 10 tygodni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Jest to lek w postaci tabletek, o działaniu usprawniającym krążenie tętnicze, żylne i włosowate naczyń krwionośnych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na jego składniki.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, skórne reakcje alergiczne, krwawienia, w tym krwawienia wewnątrzczaszkowe. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ginkgofol - Ginkgo bilobae folii extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego ze związanymi objawami (szum w uszach, zawroty głowy) i w zaburzeniach krążenia obwodowego w kończynach (uczucie chłodu, zaburzenia czucia, mrowienia).

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę 3 razy dziennie po posiłku. Nie stosować dłużej niż przez 10 tygodni bez konsultacji z lekarzem. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy lub skórne reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, hemofilię. Gdy przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na brak badań klinicznych nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.