Produkt w kategoriach

Liść podbiału, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

Liść podbiału, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

2.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Liść Podbiału - naturalny środek ziołowy osłaniający błony śluzowe jamy ustnej i gardła w stanach zapalnych dróg oddechowych z objawami kaszlu i chrypki.

Skład

Farfarae folium.

Dawkowanie

1 łyżeczkę (1,0-1,5g) surowca zalać 1 szklanką (200ml) wrzacej wody, naparzać 10-15minut, przecedzić. Pić ciepły świeżo przygotowany napar 3-4 razy dziennie.

Wskazania

Pomocniczo jako środek oslaniajacy błony sluzowe jamy ustnej i gardła w stanach zapalnych dróg oddechowych z objawami kaszlu i chrypki

Przeciwwskazania

Nie podawać dzieciom do 12 roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się systematycznego stosowania dłuzej niż 4-6 tygodni w ciagu roku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Podbiał pospolity - Tussilago farfara - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść podbiału (Farfarae folium) kwiat podbiału (Farfarae flos)

Działanie lecznicze:

przeciwzapalne ściągające rozkurcza mięśnie gładkie dróg oddechowych ułatwia odkrztuszanie rozrzedzające wydzielinę powlekające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Podbiał pospolity / Tussilago farfara Encyklopedia ziół - Podbiał pospolity / Tussilago farfara

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrzne: Podbiał stosowany jest w przeziębieniu, anginie, zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej oraz w zapaleniu krtani. Polecany także w celu łagodzenia suchego kaszlu. Pomocniczo w przewlekłym zapaleniu oskrzeli, osłabieniu odruchu wykrztuśnego i w zanikowym suchym nieżycie gardła u palaczy tytoniu i osób w wieku podeszłym. Korzystniejsze jest stosowanie podbiału w połączeniu z innymi ziołami wykrztuśnymi. Liść podbiału wchodzi m.in. w skład mieszanek i syropów wykrztuśnych. Zewnętrznie: W kosmetyce wykorzystywane są kwiaty podbiału, z których odwarem przemywa się tłustą cerę. Ponadto używa się ich do okładów na wysypki i plamy żółciowe, a także na otwarte wrzody, różę na twarzy, czyraki i wypryski. Zwykle wykorzystuje się w tym celu kwiaty podbiału z innymi ziołami.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować lekarza.

Ostrzeżenia:

Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia oraz u kobiet  w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się systematycznego stosowania dłużej niż 6 tygodni w ciągu roku. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus