Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 30 szt
6.19 zł

Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 30 szt

Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
6.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Paracetamol – tabletki jest lekiem, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Skład

(1 tabletka): zawiera substancję czynną paracetamol - 500 mg

substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, karboksymetyloceluloza sodowa, magnezu stearynian.

Dawkowanie

dorośli 1-2 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka u dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g na dobę, podczas leczenia długotrwałego 2,6 g na dobę. Dzieci 6-12 lat od 1/2 do 1 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

Działanie

Paracetamol jest metabolitem fenacetyny. Działanie przeciwbólowe jest zbliżone do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). W odróżnieniu od innych leków z tej grupy nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla tej grupy obwodowych działań niepożądanych. Jest lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych. Czas działania wynosi 4-8 h. Stosowany jest w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny jest dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być leczone salicylanami.

Wskazania

bóle głowy, także migrenowe, nerwobóle, bóle zębów, bóle mięśniowe i kostne oraz bóle miesiączkowe , gorączka i ból w przeziębieniu i stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, alkoholizm.

Działania niepożądane

Pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, ból głowy, senność, pokrzywka, wysypka, rumień, małopłytkowość, methemoglobinemia, agranulocytoza, powiększenie wątroby, żółtaczka.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h