Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 30 szt

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

HERBAPOL WROCLAW
Świętego Mikołaja 65/68
50-951 Wrocław
herbapol@herbapol.pl

Opis

Paracetamol – tabletki jest lekiem, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Skład

(1 tabletka): zawiera substancję czynną paracetamol - 500 mg

substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, karboksymetyloceluloza sodowa, magnezu stearynian.

Dawkowanie

dorośli 1-2 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka u dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g na dobę, podczas leczenia długotrwałego 2,6 g na dobę. Dzieci 6-12 lat od 1/2 do 1 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

Działanie

Paracetamol jest metabolitem fenacetyny. Działanie przeciwbólowe jest zbliżone do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). W odróżnieniu od innych leków z tej grupy nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla tej grupy obwodowych działań niepożądanych. Jest lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych. Czas działania wynosi 4-8 h. Stosowany jest w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny jest dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być leczone salicylanami.

Wskazania

bóle głowy, także migrenowe, nerwobóle, bóle zębów, bóle mięśniowe i kostne oraz bóle miesiączkowe , gorączka i ból w przeziębieniu i stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, alkoholizm.

Działania niepożądane

Pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, ból głowy, senność, pokrzywka, wysypka, rumień, małopłytkowość, methemoglobinemia, agranulocytoza, powiększenie wątroby, żółtaczka.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl