Womiban, 400 mg, tabletki, 1 szt. (Zg.MZ/IN)
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
29,99 zł
Dostępny w 855 aptekach .
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Opis
Womiban to lek przeciwpasożytniczy o szerokim spektrum działania, zawierający substancję czynną albendazol. Stosowany jest w leczeniu różnych zakażeń pasożytniczych jelitowych i pozajelitowych. Działa jajobójczo, larwobójczo i robakobójczo. Mechanizm jego działania polega na wiązaniu się z tubuliną pasożytów, co prowadzi do ich obumarcia.
Skład
Substancją czynną leku jest albendazol (Albendazolum).
1 tabletka zawiera 400 mg albendazolu.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Działanie
Albendazol jest lekiem o działaniu robakobójczym. Hamuje procesy metaboliczne pasożytów, co prowadzi do ich obumarcia. Po podaniu doustnym jest słabo wchłaniany, a jego skuteczność związana jest głównie z aktywnym metabolitem – sulfotlenkiem albendazolu, którego wchłanianie poprawia spożycie tłustego pokarmu.
Wskazania
Leczenie zakażeń pasożytniczych, takich jak: glistnica, owsica, włosogłówczyca, tęgoryjec, węgorek jelitowy, tasiemczyca (Taenia saginata i Taenia solium), wągrzyca, bąblowica, lambloza, neurocysticerkoza, zakażenia wywołane przez Echinococcus granulosus, Enterobius vermicularis, Trichuris trichiura, Ancylostoma duodenale, Strongyloides stercoralis.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku: w przypadku nadwrażliwości na albendazol lub inne pochodne benzimidazolu; u pacjentów z nadwrażliwością na jakikolwiek składnik preparatu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często: bóle brzucha, biegunka
Przy długotrwałym leczeniu lub stosowaniu dużych dawek: zawroty głowy, wypadanie włosów, zmiany w obrazie krwi (leukopenia, pancytopenia), wzrost aktywności enzymów wątrobowych, podwyższone stężenie amylazy.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Pacjenci leczeni z powodu neurocysticerkozy powinni otrzymywać odpowiednie leki steroidowe i przeciwdrgawkowe. Zaleca się monitorowanie morfologii krwi oraz prób wątrobowych podczas leczenia trwającego ponad 28 dni. U kobiet w wieku rozrodczym należy wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem terapii.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Albendazol oddziałuje z cytochromem P450 – może zwiększać poziom teofiliny we krwi.
Ciąża i karmienie piersią
Nie należy stosować leku w ciąży, chyba że lekarz uzna, że korzyść przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania albendazolu u kobiet karmiących piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Decyzję o stosowaniu leku u dzieci, podejmuje lekarz.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji