Lexotan, 6 mg, tabletki, 30 szt. (import równoległy)

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Ziegelhof 24
17489 Greifswald, Niemcy

Producent

CHEPLAPHARM

Opis

Lexotan to lek w postaci tabletek, zawierający bromazepam. Lexotan jest lekiem przeciwlękowym, należącym do grupy benzodiazepin.

Skład

Substancją czynną leku jest Bromazepamum.

Lexotan, 6 mg, tabletki 1 tabletka zawiera 6 mg bromazepamu (Bromazepamum).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, 10 magnezu stearynian, talk, laktoza jednowodna (90,85 mg w 1 tabletce), lak aluminiowy indygotyny, żelaza tlenek żółty.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Należy regularnie monitorować stan pacjenta na początku leczenia w celu dobrania minimalnej skutecznej dawki i(lub) ustalenia częstości podawania produktu leczniczego oraz aby zapobiec przedawkowaniu, wynikającemu z kumulacji produktu leczniczego.

Działanie

Lexotan jest lekiem, który działa przeciwlękowo.

Wskazania

Lek Lexotan jest wskazany w leczeniu: zaburzeń lękowych uogólnionych; dysfunkcji autonomicznych występujących pod postacią somatyczną, m.in. z objawami skórnymi, ze strony układu pokarmowego, ze strony układu krążenia, układu moczowo-płciowego; stanów lękowych występujących w przebiegu przewlekłych chorób organicznych ośrodkowego układu nerwowego; zaburzeń stresów pourazowych, z objawami lęku; zaburzeń adaptacyjnych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z: ciężką niewydolnością oddechową; ciężką niewydolnością wątroby; miastenią; zespołem bezdechu sennego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane, które występowały z częstością nieznaną (nie można jej określić na podstawie dostępnych danych): nadwrażliwość (uczulenie), wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy; stan splątania, dezorientacja, zaburzenia emocjonalne i zaburzenia nastroju; głównie na początku i zwykle ustępujące w trakcie leczenia; zaburzenia libido; uzależnienie lekowe, nadużywanie leku, zespół odstawienia; depresja; reakcje paradoksalne jak niepokój, pobudzenie, drażliwość, agresja, urojenia, złość, koszmary senne, omamy, psychoza, nietypowe zachowanie, nerwowość, lęk, nietypowe sny, nadmierna aktywność i inne zaburzenia zachowania; większe prawdopodobieństwo tego typu działań u dzieci i pacjentów w podeszłym wieku; niepamięć następcza; upośledzenie pamięci; senność, bóle głowy, zawroty głowy, osłabiona czujność, problemy z koordynacją ruchów oraz z utrzymaniem równowagi; głównie na początku i zwykle ustępujące w trakcie leczenia; podwójne widzenie; głównie na początku i zwykle ustępujące w trakcie leczenia; niewydolność serca, w tym zatrzymanie akcji serca; zmniejszenie głębokości oraz częstości oddechów; nudności, wymioty; głównie na początku i zwykle ustępujące w trakcie leczenia; zaparcie; wysypka, świąd, pokrzywka; osłabienie siły mięśniowej; głównie na początku i zwykle ustępujące w trakcie leczenia; zatrzymanie moczu; zmęczenie; głównie na początku i zwykle ustępujące w trakcie leczenia; upadki, złamania; ryzyko zwiększa się u osób stosujących jednocześnie środki uspokajające (w tym napoje alkoholowe) oraz u osób w podeszłym wieku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Lexotan należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta występuje: przewlekła niewydolność oddechowa; łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby.

Benzodiazepiny nie powinny być stosowane jako jedyne leki w terapii depresji czy stanów lękowych związanych z depresją (w przypadku tych chorób mogą występować większe tendencje samobójcze).

Podczas stosowania leku Lexotan nie należy pić alkoholu ani przyjmować leków hamujących czynność ośrodkowego układu nerwowego. Alkohol może nasilić działanie leku Lexotan i wywołać ciężkie objawy uspokojenia oraz spowodować zahamowanie oddychania lub krążenia, co może prowadzić do śpiączki lub śmierci.

Benzodiazepiny mogą wywoływać niepamięć następczą. Stan ten występuje najczęściej kilka godzin po przyjęciu leku. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepamięci następczej, pacjent powinien mieć zapewniony nieprzerwany sen przez kilka godzin. Efekt niepamięci następczej może wiązać się z nietypowym zachowaniem.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: narkotyczne leki przeciwbólowe, hamujące aktywność niektórych enzymów wątrobowych, cymetydynę, fluwoksaminę, propranolol.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Lexotan nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nadmierne uspokojenie, niepamięć, zaburzona koncentracja i zaburzenia czynności mięśni mogą niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. W razie niedoboru snu może narastać prawdopodobieństwo zmniejszenia czujności. Ten niekorzystny wpływ zwiększa się dodatkowo po spożyciu alkoholu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij