Apiżel, żel, (50 mg / g), 20 ml
Apiżel, żel, (50 mg / g), 20 ml
15.49 zł

Apiżel, żel, (50 mg / g), 20 ml

Apiżel, żel, (50 mg / g), 20 ml
Ostatnia cena produktu
15.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

 Naturalny Apiżel działający przeciwdrobnoustrojowo i przeciwzapalnie.

Skład

Substancja czynna:

Propilis extractum (etanolowy ekstrakt propolisowy) 5%

Substancje pomocnicze podłoża żelowego:
glicerol 86%, glikol propylenowy, etanol 760g/l, woda oczyszczona, kwas poliakrylowy, trójetanolamina.

Substancją czynna preparatu APIŻEL jest etanolowy ekstrakt propolisowy (otrzymywany z kitu pszczelego). Do związków odpwoiedzialnych za właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne ekstraktu propolisowego należą przede wszystkim kwasy fenolowe: benzoesowy, cynamonowy, kawowy i ferulowy; alkohole: też, w mniejsyzm stopniu flawonoidom występującym w propolisie: kwercetynie, akacetynie, pinocembrynie.

Ponadto, w ekstrakcie propolisowym wystepują w niewielkich ilościach lotne związki terpenowe (ok. 1%), głównie geraniol i borneol, nadające preparatowi charakterystyczny zapach.

Dawkowanie

Wycisnąć z tuby niewielką ilość żelu i rozsmarować cienką warstwą na zmienionej chorobowo powierzchni skóry. Stosować, w zależności od potrzeb, do kilkunastu razy dziennie.

Działanie

Wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, głównie na gronkowce i paciorkowce ropotwórcze. Do drobnoustrojów wrażliwych na działanie propolisu i odpowiedzialnych za liczne zakażenia skóry należą przede wszystkim ziarniaki Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes) oraz drożdżaki (Candida albicans). Skraca czas gojenia się uszkodzeń skóry, przyspiesza regenerację tkanek, a zwłaszcza procesy naskórkowania i ziarninowania. W kontakcie ze skórą wykazuje działanie lekko chłodzące, dobrą przyczepność do skóry, nie ulega ścieraniu. Zwiększa to komfort użycia w przypadku występowania obrzęków i zaczerwienień skóry w stanach zapalnych wywołanych m.in. przez ukąszenia owadów, zakażenia drobnoustrojami, oparzenia.

Wskazania

Stany zapalne skóry, oparzenia I stopnia, niewielkie uszkodzenia skóry. Stany zapalne i obrzęki po ukaszeniu owadów.

Przeciwwskazania

Uczulenie na propolis, produkty pszczele lub pochodne kwasu benzoesowego.

NIe zaleca sie stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej.

Działania niepożądane

Uczulenie na propolis, kwas benzoesowy oraz produkty pochodzenia pszczelego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

U osób uczulonych na inne produkty pochodzenia pszczelego (miód, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele) mogą wystąpić wysypka, rumień, zwiększenie obrzęków lub inne objawy uczulenia. W takich sytuacjach należy przerwać stosowanie leku.

Producent

APIPOL FARMA
H. Cegielskiego 2
Myślenice
Cechy produktu
PRODUCENT