Oczar, ekstrakt oczarowo-rumiankowy, 700 ml
Oczar, ekstrakt oczarowo-rumiankowy, 700 ml
46.49 zł

Oczar, ekstrakt oczarowo-rumiankowy, 700 ml

Oczar, ekstrakt oczarowo-rumiankowy, 700 ml
Ostatnia cena produktu
46.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
ODBIÓR W
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Ekstrakt oczarowo - rumiankowy - suplement diety.

Składniki

napar wodny z koszyczków rumianka pospolitego (40%), destylat z gałązek oczaru wirginijskiego (36%), miód pszczeli - rzepakowy (24%).

Składniki w 50 g
napar z rumianku 20 g
destylat z gałązek oczaru wirginijskiego (14 % alkoholu etylowego) 10 g (2,5 g)
miód pszczeli - rzepakowy 12 g

Właściwości składników

NAPAR WODNY Z KOSZYCZKA RUMIANKU

Rumianek pospolity (Matricaria recutita L.) jest to roślina roczna, silnie aromatyczna, występuje w Europie, Syberii Zachodniej, Azji Mniejszej, Iranie, Afganistanie, na Kaukazie; jest także uprawiany. Głównym składnikiem koszyczka rumianku jest olejek eteryczny. Do ważniejszych jego składników należą (-)-alfa-bisabolol i tlenki bisabololu A i B. W kwiatach występuje również matrycyna, prekursor chamazulenu i pochodne flawonowe. Napar z rumianku jest powszechnie stosowany do picia jako herbata.

DESTYLAT Z GAŁĄZEK OCZARU WIRGINIJSKIEGO

Oczar wirginijski (Hamamelis virginiana L.) to krzew lub małe drzewo z rodziny oczarowatych (Hamamelidaceae), występujący we wschodniej części Ameryki Północnej. Jest rośliną wykorzystywaną w kosmetyce i lecznictwie (kora, gałązki, liście). Uprawiany jest w krajach europejskich, np. we Francji i we Włoszech. Surowiec zawiera garbniki, głównie hamamelitaniny, będące połączeniami kwasu galusowego z hamamelozą, kwas galusowy, flawonoidy, leukoantocyjanidyny, saponiny i olejek. Surowce pozyskiwane z oczaru wirginijskiego wykazują działanie ściągające. Kora i liście oczaru znalazły się na liście Europejskiego Stowarzyszenia Herbat Ziołowych - EUROPEAN HERBAL INFUSIONS ASSOCIATION EHIA, które stworzyło listę roślin spożywanych w postaci naparu i uznanych jako rośliny spożywcze.

MIÓD PSZCZELI

Miód jako naturalny produkt spożywczy, słodki, wysokokaloryczny i konserwujący znajduje zastosowanie od wielu tysięcy lat. Pod względem chemicznym w skład miodu obok wody, węglowodanów (fruktozy, glukozy, sacharozy i innych cukrów) wchodzą także kwasy organiczne takie jak: cytrynowy, jabłkowy, glukonowy, propionowy, mlekowy, mrówkowy, octowy, winowy, szczawiowy oraz inne. Miód zawiera także białka: globuliny, albuminy oraz niewielką ilość wolnych aminokwasów. Do istotnych związków występujących w miodzie należą enzymy. Wśród nich szczególne znaczenie mają inwertaza, alfa-amylaza, beta-amylaza, oksydaza glukozy. Miód zawiera także składniki mineralne, barwniki, witaminy: C, B1, B2, B6, biotynę, kwas foliowy, kwas pantotenowy. Miód ma wszechstronne zastosowanie i jest cennym produktem odżywczym. Ostatnio często podkreśla się jego właściwości ochronne, wzmacniające i oczyszczające organizm oraz działanie stymulujące na układ immunologiczny.

Dla osób dorosłych.

Zalecane dzienne spożycie

Zaleca się spożywać 50 g ekstraktu 1 raz dziennie przed posiłkiem.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Zawarty w produkcie alkohol etylowy może mieć wpływ na prowadzenie pojazdów.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Producent

SEPTYK
Brzezińska 59
Łódź
Cechy produktu
PRODUCENT

Oczar Ekstrakt oczarowo-rumiankowy - zastosowanie i działanie

Skład:

miód napar wodny z koszyczków rumianka pospolitego destylat z gałązek oczaru wirginijskiego

Postać:

płyn

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia dietę w składniki wpływające korzystnie na samopoczucie uzupełnia dietę w składniki wzmacniające organizm

Wskazania:

Suplementacja diety w składniki odżywcze i roślinne.

Dawkowanie:

Doustnie. Raz dziennie 50 ml przed posiłkiem.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.