Apap intense, 200 mg + 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

ibuprofen, paracetamol, tabletka, ból, gorączka, migrena

12,49 zł
Cena za szt.: 1,25 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty APAP

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Opis

Tabletki powlekane Apap intense to lek zawierający połączenie paracetamolu i ibuprofenu. Substancje te zmniejszają gorączkę oraz łagodzą ból, ale efekt terapeutyczny osiągają w różny sposób i w połączeniu działają silniej niż z osobna. Apap intense podaje się w krótkotrwałym leczeniu umiarkowanego i łagodnego bólu: głowy, zębów, pleców, miesiączkowego czy migreny. Tabletki stosuje się również w objawach grypy czy przeziębienia, jak gorączka. Lek przeznaczony dla osób dorosłych.

Skład

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (ibuprofenum) oraz paracetamol (paracetamolum).

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, krospowidon (Typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K-30, skrobia, żelowana kukurydziana, talk, kwas stearynowy. Otoczka: alkohol poliwinylowy, talk, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, popijając wodą podczas posiłku.

Dawkowanie APAPu inetense dla osób powyżej 18 lat to 1 tabletka powlekana. Jeśli objawy nie ustąpią to po 6 godzinach można przyjąć kolejną (w skrajnym przypadku 2 tabletki). Maksymalna dawka dobowa leku to 6 tabletek powlekanych.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres niezbędny do ustąpienia objawów. Nie należy stosować leku APAP intense dłużej niż przez 3 dni. W przypadku utrzymywania się lub nasilenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Tabletki powlekane APAP intense działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ale według różnych mechanizmów. Ponadto, ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) wykazuje również efekt przeciwzapalny i zmniejsza obrzęk. Połączenie paracetamolu z ibuprofenem wzmacnia ich działanie w porównaniu z tym jaki wykazują z osobna.

Wskazania

APAP intense podaje się w krótkotrwałym leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła lub gorączki.

Przeciwwskazania

Nie stosować APAPu intense u osób uczulonych na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne leki z grupy NLPZ, paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest owrzodzenie czy krwawienie w obrębie żołądka/dwunastnicy; zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność nerek, wątroby lub serca.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

NALEŻY PRZERWAĆ STOSOWANIE oraz skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią:
- zgaga, niestrawność,
- objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, krwawe wymioty lub wymioty zawierające cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy, krew w stolcu, czarne smoliste stolce),
- objawy zapalenia opon mózgowych takie jak sztywność karku, bóle głowy, nudności lub wymioty, gorączka lub uczucie dezorientacji,
- objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, nasilenie astmy),
- ciężkie reakcje skórne, określane jako zespół DRESS (częstotliwość nieznana). Do objawów zespołu DRESS należą: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów.

APAP intensive może powodować:

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): bóle brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (w badaniach krwi).

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy; zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie liczby płytek krwi (komórki krwi biorące udział w krzepnięciu krwi).

Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób): zmniejszenie liczby krwinek (objawiające się bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej, objawami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, niewyjaśnionymi krwawieniami, powstawaniem siniaków oraz krwawieniami z nosa); zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, uczucie wirowania; dezorientacja, depresja, omamy; zmęczenie, ogólne złe samopoczucie; ciężkie reakcje skórne, w tym powstawanie pęcherzy; wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody w organizmie; zaburzenia czynności wątroby (objawiające się zażółceniem skóry oraz białkówek oczu); zaburzenia czynności nerek (objawiające się zwiększonym lub zmniejszonym oddawaniem moczu, puchnięciem nóg); niewydolność serca (objawiające się dusznością, obrzękiem).

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): Czerwona, łuszcząca się wysypka z guzkami podskórnymi oraz pęcherze, głównie w okolicy fałdów skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z towarzyszeniem gorączki we wczesnych etapach terapii (ostra uogólniona osutka krostkowa). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: osób w podeszłym wieku, pacjentów z astmą, zaburzeniami czynności serca, wątroby, nerek, jelit czy nerek, chorych na toczeń rumieniowaty układowy , osób z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi albo przewlekłym zapaleniem jelit. Porady lekarza wymaga również sytuacja taka jak: niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej), pacjent miał atak serca, operację pomostowania, cierpi na chorobę tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jeśli przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny, TIA); pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w jego rodzinie występowała choroba serca lub udar, bądź jeśli pacjent pali tytoń.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności, gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku lub czasu trwania leczenia.

Lek ten należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Lek ten nie wymaga specjalnych warunków przechowywania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

APAP intense może wchodzić w interakcje z:

 • paracetamolem oraz innymi lekami z grupy NLPZ (np. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy) - możliwość przedawkowania,
 • kortykosteroidami w tabletkach,
 • antybiotykami,
 • lekami przeciwwymiotnymi,
 • lekami pobudzającymi prace serca,
 • lekami obniżającymi poziom cholesterolu,
 • lekami moczopędnymi,
 • lekami immunosupresyjnymi (np. metotreksat, ctklosporyna, takrolimus),
 • leki przeciwdepresyjne lub stosowane w leczeniu manii (np. lit, SSRI),
 • mifeprystonem,
 • lekami przeciw wirusowi HIV (np. zydowudnyna),
 • lekami przeciwzakrzepowymi,
 • lekami obniżającymi ciśnienie krwi ( inhibitory ACE, antagoniści receptora angiotensyny II).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych, lek APAP intense należy przyjmować w trakcie jedzenia.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować APAPu intense w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Należy zachować szczególną ostrożność u kobiet w pierwszych 6 miesiącach ciąży.

Wpływ na płodność

APAP intense może powodować trudności z zajściem w ciążę.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

APAP intense nie jest przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował w komunikacie z 6 marca 2024 roku o wstrzymaniu na terenie kraju obrotu pięcioma seriami produktu Paracetamol Aflofarm w formie zawiesiny doustnej. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności.

 • Ból i kłucie jajników przed okresem to nieprzyjemne dolegliwości. Pojawiają się zwykle na kilka dni przed miesiączką i sygnalizują, że jajniki osiągają gotowość do owulacji, dlatego są naturalnym objawem menstruacji, jednak nie zawsze. Silne bóle jajników przed okresem mogą oznaczać m.in. torbiel lub stan zapalny. Kiedy należy udać się do lekarza? Podpowiadamy. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij