Metafen, tabletki, 10 szt.

paracetamol, ibuprofen, tabletka, ból, gorączka, nerwoból, migrena

10,99 zł
Cena za szt.: 1,08 zł
Sprawdź warianty
10 szt.
10,79 zł
1,08 zł / szt.
20 szt.
15,59 zł
0,78 zł / szt.
50 szt.
26,49 zł
0,53 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty METAFEN

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Opis

Metafen - produkt leczniczy zawierający ibuprofen oraz paracetamol.

Skład

Substancje czynne leku to ibuprofen (Ibuprofenum) i paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony do stosowania doustnego.

Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.

W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.

Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę.

W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.

Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Metafen należy przyjmować po posiłku.
Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, lub gdy konieczne jest stosowanie leku przez okres dłuższy niż 3 dni.

Działanie

Paracetamol i ibuprofen wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Lek Metafen stosuje się w bólach różnego pochodzenia takich jak bóle głowy, migrena, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, bóle kości i stawów, bóle pourazowe.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku Metafen: jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku, w ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby, w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; perforacji lub krwawień, w ciężkiej niewydolności serca, w czasie jednoczesnego przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz w skazie krwotocznej, w przypadku zatrzymania moczu, w przypadku choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności, dolegliwości żołądkowe, wymioty.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób): wzdęcia, zaparcia, wrzód trawiennych, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, ból głowy zawroty głowy, wysypki różnego typu, w tym pokrzywka i świąd.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób): bezsenność, zapalenie błony śluzowej żołądka, obrzęk.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż u 1 na 10000 osób): zaburzenie wskaźników morfologii krwi, nieprawidłowa czynność wątroby, rumień wielopostaciowy, splątanie, depresja i omamy, zaburzenia widzenia, szumy uszne i zawroty głowy, nadmierna potliwość, plamica i nadwrażliwość na światło, obrzęki, nadciśnienie i niewydolność serca.

Częstość nieznana: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub jednoczesne zażywanie leków przeciwzakrzepowych, z zaburzeniami rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, z chorobami przewodu pokarmowego.

Lek należy stosować ostrożnie u osób z astmą oskrzelową oraz u osób, u których występują lub w przeszłości występowały inne reakcje uczuleniowe, ze względu na ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli.

U pacjentów w wieku powyżej 65 lat istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, niż u pacjentów młodszych.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed światłem i wilgocią, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Metafen może wchodzić w interakcje z: kwasem acetylosalicylowym, lekami moczopędnymi, lekami obniżającymi ciśnienie krwi, lekami o działaniu przeciwzakrzepowym.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania Metafenu nie nalezy pić alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek jest przeciwwsakazny w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na płodność

Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Po przyjęciu leków z grupy NLPZ mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, senność, zmęczenie i zaburzenia widzenia. Pacjenci, u których wystąpią te objawy, nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • W niemal całej Europie liczba przypadków zachorowań na krztusiec gwałtownie rośnie. Ogniska choroby występują przede wszystkim w Czechach i Chorwacji. Najgorzej jest właśnie na Bałkanach, gdzie odnotowano ponad 6100 przypadków krztuśca. W Czechach w styczniu zaobserwowano 28 przypadków, teraz zgłoszono ich prawie 3100. Czy w Polsce jest niebezpiecznie? Czy liczba zachorowań także rośnie?

  • Stan podgorączkowy, czyli sytuacja, kiedy temperatura ciała wynosi między 37 a 38 stopni Celsjusza, jest często wynikiem reakcji organizmu na infekcję lub stan zapalny. Niepewność, skąd się bierze i co oznacza, może budzić lęk, szczególnie gdy dotyczy osób w delikatnych okresach życia, takich jak ciąża, okres niemowlęcy czy rekonwalescencja po operacji. Czym jest stan podgorączkowy oraz jak i czy w ogóle go leczyć?

  • Ból głowy to częsta przypadłość, na którą skarżą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, może on też dotykać dzieci. Bóle głowy mogą mieć rozmaity charakter. Jednym z nich jest ból z tyłu głowy (w okolicy potylicy): kłujący lub tępy, silny bądź umiarkowany. Najczęściej towarzyszy on infekcji, jest objawem wysokiego ciśnienia, zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego, pojawia się też często po urazie. Ból z tyłu głowy może jednak także zwiastować poważniejsze schorzenie.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij