Dulcobis, 10 mg, czopki, 6 szt.

bisakodyl, czopki, zaparcia

12.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
14.94 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 848 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DULCOBIS

Podmiot odpowiedzialny

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o...
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

Czopki Dulcobis to lek przeczyszczający. Dulcobis działa na dolny docinek przewodu pokarmowego, dzięki czemu nie wpływa na trawienie czy wchłanianie składników odżywczych w jelicie cienkim. Czopki można stosować w krótkotrwałym leczeniu zaparć oraz w stanach wymagających ułatwionego wypróżniania (np. przed badaniami diagnostycznymi lub po operacjach) zarówno u osób dorosłych jak i dzieci w wieku powyżej 10 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest bisakodyl (Bisacodylum).

1 czopek zawiera 10 mg bisakodylu.

Substancje pomocnicze: tłuszcz stały (Witepsol W45).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doodbytniczo. Działanie leku występuje po 10 do 45 minut po podaniu, średnio po 20 min.

W przypadku doraźnego leczenia zaparć u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 10 lat dawkowanie Dulcobisu to 1 czopek na dzień. W przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych i badań diagnostycznych u osób dorosłych należy stosować się do zaleceń personelu medycznego.

Czopki Dulcobis przeznaczone są do krótkotrwałego leczenia, więc jeśli po 5 dniach objawy nie ustąpią to należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Działanie przeczyszczające czopków Dulcobis polega na pobudzeniu odruchu wypróżniania oraz rozmiękczeniu stolca. Lek oddziaływuje na dolny odcinek przewodu pokarmowego, więc nie wpływa na trawienie czy wchłanianie składników odżywczych i kalorii w jelicie cienkim.

Wskazania

Czopki Dulcobis stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów zaparć oraz w przygotowaniu do badań lub przed czy po operacjach i innych sytuacjach wymagających ułatwionego wypróżniania.

Przeciwwskazania

Nie stosować Dulcobisu u osób z nadwrażliwością na bisakodyl lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania produktu leczniczego są: niedrożność jelit; ostre stany chorobowe w jamie brzusznej, w tym zapalenie wyrostka robaczkowego lub ostre zapalne choroby jelit; odwodnienie lub inne zaburzenia równowagi elektrolitowej; silny ból brzucha z nudnościami i wymiotami. Nie stosować u dzieci poniżej 10 roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów): skurcze w obrębie jamy brzusznej, ból w jamie brzusznej, biegunka, nudności.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów): uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty, krew w kale, uczucie dyskomfortu w okolicach odbytu, zawroty głowy.
Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, omdlenia, odwodnienie, obrzęk naczynioruchowy, szybko postępujące, zagrażające życiu reakcje anafilaktyczne, zapalenie jelita grubego, w tym niedokrwienne zapalenie jelita grubego.

U pacjentów stosujących lek Dulcobis obserwowano zawroty głowy i/lub omdlenia. Objawy te mogą być związane z zaparciem (wysiłek przy oddawaniu stolca, ból brzucha), a niekoniecznie z samym podawaniem leku Dulcobis.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli u pacjenta wystąpi zwiększone pragnienie lub zmniejszenie produkcji moczu, co może być objawem odwodnienia i może być niebezpieczne dla osób w podeszłym wieku lub pacjentów
z chorobami nerek, pacjent powinien zaprzestać stosowania leku Dulcobis i skontaktować się z lekarzem.

Pacjenci mogą również zaobserwować obecność krwi w kale, ale na ogół objaw ten ma charakter łagodny i ustępuje samoistnie.

Stosowanie czopków może prowadzić do wystąpienia bolesności oraz miejscowego podrażnienia, zwłaszcza u pacjentów ze szczeliną odbytu oraz zapaleniem odbytnicy lub odbytu z towarzyszącym owrzodzeniem.

Leki przeczyszczające, w tym Dulcobis, nie wpływają na utratę masy ciała.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Czopki Dulcobis mogą wchodzić w interakcje z:

  • lekami moczopędnymi,
  • steroidami,
  • glikozydami nasercowymi,
  • innymi środkami przeczyszczającymi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Czopki Dulcobis można stosować w czasie karmienia piersią, ale podczas ciąży jedynie po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Należy pamiętać, że ze względu na skurcze w obrębie jamy brzusznej związane z zaparciami mogą wystąpić zawroty głowy i/lub omdlenia. Jeśli wystąpią skurcze w obrębie jamy brzusznej należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności takich jak prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Regularne wypróżnianie jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Nie ma znaczenia, czy ma to miejsce częściej lub rzadziej, pod warunkiem, że wygląd i spoistość stolca są prawidłowe. Jeśli jednak zdarzają nam się zaparcia, które stają się przyczyną znacznego dyskomfortu i obniżenia jakości życia, należy reagować i z nimi walczyć1.

  • Zespół przekrwienia biernego miednicy mniejszej objawia się występowaniem przewlekłego bólu w okolicy podbrzusza. Charakterystyczne jest nasilenie dolegliwości w pozycji stojącej czy po stosunku. Najczęściej schorzenie dotyczy kobiet, które rodziły wielokrotnie, a także ciężarnych. Poznaj wszystkie objawy PCS i dowiedz się, jak wygląda diagnostyka i leczenie zespołu biernego przekrwienia miednicy mniejszej.

  • Szacuje się, że ok. 10% populacji dziecięcej cierpi z powodu przewlekłych zaparć. Nierzadko dolegliwość ta bywa bagatelizowana, a warto zdawać sobie sprawę, że nieleczone zaparcie nawykowe u dzieci i młodzieży mogą wpływać niekorzystnie na ich dalszy rozwój psychofizyczny. Diagnostyka opiera się na dokładnie zebranym wywiadzie, badaniu przedmiotowym i badaniach dodatkowych. W leczeniu zaparć nawykowych łączy się farmakoterapię z metodami niefarmakologicznymi. Leczenie jest długotrwałe, wymaga zaangażowania całej rodziny pacjenta i często wielu specjalistów, w tym psychologa. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij