Ibuprom Effect, 50 mg/g, żel, 100 g

ból mięśni, ból stawów, ból pleców, ból kręgosłupa, zapalenie stawów, skręcenia, urazy sportowe, ibuprofen, żel, stan zapalny, stłuczenie, zwichnięcie

26,79 zł
26,79 zł / 100 g
Sprawdź warianty
60 g
16,59 zł
27,65 zł / 100 g
100 g
26,79 zł
26,79 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty IBUPROM US PHARMACIA

Pokaż wszystkie produkty linii Ibuprom marki Ibuprom US Pharmacia

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Ibuprom Effect to produkt leczniczy do miejscowego stosowania w przypadku bólu mięśni, stawów, pleców, kręgosłupa, a także zmian zwyrodnieniowych stawów i urazów związanych z uprawianiem sportu lub sytuacji powypadkowych jak skręcenie, stłuczenie.

Skład

Substancją czynną jest: ibuprofen (Ibuprofenum).

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: etanol 96%, alkohol izopropylowy, hydroksyetyloceluloza, lewomentol, aromat Reflex 12122 (metylu salicylan), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów kaprylokaproniany (Makrogol 400), glicerol, sodu wodorotlenek (10% roztwór wodny), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania miejscowego na skórę.

Żelu nie należy stosować pod opatrunkiem okluzyjnym (nieprzepuszczającym powietrza).

Jeśli po upływie 10 dni, dolegliwości nasiliły się lub brak poprawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Lek może być również stosowany do jonoforezy.

Młodzież powyżej 14 lat i dorośli: pasek żelu długości ok. 4 cm - 10 cm (2-5 g, czyli 100 - 250 mg ibuprofenu) wcierać 3-4 razy na dobę, ale nie częściej niż co 4 godziny. Nie stosować więcej niż 12 g żelu (600 mg ibuprofenu na dobę).

Działanie

Ibuprom Effect zawiera ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ibuprofen należy do grupy leków NLPZ - niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen hamuje syntezę prostaglandyn w tkance zapalnej.

Wskazania

Wskazania do stosowania: ból mięśni (stosowanie miejscowe); ból towarzyszący chorobom zwyrodnieniowym stawów, reumatycznym stawów obwodowych i kręgosłupa; zmiany zapalne tkanek okołostawowych (ścięgna, pochewki ścięgniste, więzadła i torebki stawowe, kaletka maziowa); sztywność karku, bóle okolicy lędźwiowej kręgosłupa; zmiany pourazowe związane z wypadkiem lub uprawianiem sportu (skręcenie, stłuczenia, zwichnięcia).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Ibuprom Effect: w przypadku uczulenia na substancję czynną - ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; w przypadku nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ; jeśli u pacjenta w przeszłości po zastosowaniu ASA lub innego leku NLPZ wystąpiły: pokrzywka, astma, alergiczne zapalenie błon śluzowych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10,000 osób): zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania), wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (martwica naskórka, rumień wielopostaciowy), niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek, ból brzucha, niestrawność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Żelu Ibuprom Effect nie należy stosować w okolicy oczu, na otwarte rany i błony śluzowe.

Należy zachować ostrożność stosując lek u pacjentów z chorobami nerek, chorobą wrzodową (żołądka, dwunastnicy), astmą, nietolerancją ASA i innych leków NLPZ.

Podczas stosowania żelu należy unikać promieni słonecznych na miejsca zaaplikowane - ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na światło.

Jeśli podczas stosowania leku, u pacjenta wystąpi wysypka, należy przerwać jego stosowania.

Po aplikacji żelu należy umyć ręce, o ile nie jest to miejsce leczone.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ibuprom Effect może wchodzić w interakcje z: kwasem acetylosalicylowym i innymi lekami z grupy NLPZ - ryzyko nasilenia działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie leku Ibuprom Effect żel w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

W I i II trymestrze nie należy stosować leku na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas.

W okresie karmienia piersią nie należy stosować leku Ibuprom Effect żel.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u młodzieży poniżej 14 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Białko C-reaktywne (CRP) to białko ostrej fazy, stanowiące czuły i szybki marker stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek wskutek martwicy, urazu lub infekcji. Oznaczenie poziomu CRP jest wskazane w diagnostyce i monitorowaniu terapii stanów zapalnych i infekcji bakteryjnych, chorób o podłożu autoimmunologicznym i nowotworowym oraz zawału serca. Badanie stężenia CRP pozwala również na ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjentów z grupy ryzyka.

  • Co roku w Polsce wykonywanych jest blisko 10 000 amputacji kończyn. Niestety, prognozy w tym aspekcie nie zwiastują poprawy. Amputacja zaczyna dotyczyć coraz młodszych osób, już w wieku 40-50 lat. Wielu osobom po amputacji (nawet blisko 97%) doskwierają odczucia sugerujące, że amputowana kończyna nadal jest częścią ich ciała, ale z biegiem czasu ustępują. Często pojawia się również odczucie teleskopowego skracania się kończyny. Jeśli jednak ból utrzymuje się do 2 lat po amputacji, mówimy wtedy o bólach fantomowych.

  • Masaż sportowy wykonywany jest przez fizjoterapeutę, który dostosowuje techniki masażu do danej dyscypliny i rodzaju ewentualnej kontuzji. Masaż sportowy nóg, grzbietu i pleców może także poprawić ciśnienie krwi, tętno oraz zwiększać krążenie i przepływ limfy. Z tego typu zabiegów powinny korzystać nie tylko osoby ćwiczące na co dzień, ale także pacjenci skarżący się na ogólne przemęczenie i stres.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij