Ibuprom dla Dzieci Forte, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna, 150 ml

: ból ucha, ból gardła, bolesne ząbkowanie, ból głowy, ból zębów, ból mięśni, ból stawów, ból kości, ból pooperacyjny, ibuprofen, zawiesina, gorączka, stan zapalny

38,19 zł
25,46 zł / 100 ml
Sprawdź warianty
100 ml
28,59 zł
28,59 zł / 100 ml
150 ml
38,19 zł
25,46 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty IBUPROM US PHARMACIA

Pokaż wszystkie produkty linii Ibuprom marki Ibuprom US Pharmacia

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Zawiesina doustna Ibuprom dla Dzieci Forte to lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. Ibuprom dla dzieci można podawać już niemowlętom od 3. miesiąca życia w bólach różnego pochodzenia, jak. np ząbkowanie czy przeziębienie, lub w celu obniżenia gorączki. Podanie leku ułatwia dołączona do opakowania miarka w formie strzykawki.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum).

5 ml leku zawiera 200 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, za pomocą dołączonego dozownika w formie strzykawki, którym można odmierzyć odpowiednią dawkę zawiesiny. Przed użyciem zawiesiny Ibuprom dla Dzieci Forte należy wstrząsnąć zawartość butelki. Odmierzoną dawkę zawiesiny można podawać bezpośrednio z dozownika lub po rozpuszczeniu w soku czy wodzie. U dzieci z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się, aby lek podawać podczas posiłku lub popijać mlekiem. Lek jest przeznaczony wyłącznie do doraźnego stosowania.

Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia lek można podać tylko po konsultacji z lekarzem i należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach. Jeżeli u dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy konieczne jest stosowanie leku dłużej niż przez 3 dni lub stan pacjenta pogarsza się, należy skontaktować się z lekarzem.

Zalecane dawkowanie Ibupromu dla Dzieci Forte zależy od wieku oraz masy pacjenta. Należy pamiętać o przerwie między kolejnymi dawkami leku, wynoszącej co najmniej 4 do 6 godzin.

Wiek Dawkowanie
Niemowlęta od 3 do 6 miesiąca (masa ciała 5 do 7,6 kg) 1,25 ml zawiesiny 3 razy dziennie ( 150 mg ibuprofenu na dobę).
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (masa ciała 7,7 do 9 kg) 1,25 ml zawiesiny 3 lub 4 razy dziennie (150 do 200 mg ibuprofenu na dobę)
Dzieci od 1 do 3 lat (masa ciała 10 do 15 kg) 2,5 ml zawiesiny 3 razy dziennie 3 razy dziennie (300 mg ibuprofenu na dobę)
Dzieci od 4 do 6 lat (masa ciała 16 do 20 kg) 3,75 ml zawiesiny 3 razy dziennie (450 mg ibuprofenu na dobę)
Dzieci od 7 do 9 lat ( masa 21 do 29 kg) 5 ml zawiesiny 3 razy dziennie (600 mg ibuprofenu na dobę)
Dzieci od 10 do 12 lat (masa ciała 30 do 40 kg) 7,5 ml zawiesiny 3 razy dziennie (900 mg ibuprofenu na dobę)
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli 10 ml zawiesiny 3 razy dziennie

Działanie

Ibuprom dla Dzieci Forte działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Zawiesina dla dzieci zawiera ibuprofen i należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania

Lek Ibuprom dla Dzieci Forte stosowany jest w gorączce różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) oraz bólach różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym do umiarkowanego (na przykład w bólach głowy, gardła, mięśni, stawów i kości).

Przeciwwskazania

Nie stosować Ibuprofenu u pacjentów z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz u osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest: choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, preforacja albo krwawienie żołądka lub/i dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby/nerek/serca, skaza krwotoczna.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 pacjentów): zgaga, ból brzucha, nudności i niestrawność, wymioty; wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 pacjentów): zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie Choroby Leśniowskiego-Crohna; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia; wrzody żołądka, owrzodzenie jamy ustnej (lub) obrzęk i podrażnienie skóry; reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): szumy uszne (dzwonienie w uszach).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje skórne w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą łuszczyć się i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona; zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny mogące objawiać się również zmętnieniem moczu, krwią w moczu, bólem pleców, obrzękiem nóg lub ogólnym złym samopoczuciem); problemy dotyczące wytwarzania krwinek; reakcje psychotyczne, depresja; pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia; obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Ibuprom dla Dzieci Forte należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta stwierdzono: toczeń rumieniowaty lub mieszaną chorobę tkanki łącznej, objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna), nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości; po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli, wrodzoną nietolerancję fruktozy (ze względu na możliwość przekształcenia maltitolu, jednego ze składników pomocniczych, we fruktozę).

Ibuprom dla Dzieci Forte zawiera mannitol ciekły, dlatego w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Ibuprom dla Dzieci Forte zawiera również 4,8 mg/ml sodu, co powinni uwzględnić osoby ze zmniejszoną czynnością nerek oraz kontrolujący ilość tego pierwiastka w diecie.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Rozpoczęte opakowanie należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.
Po pierwszym otwarciu lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Ibuprom dla dzieci Forte może wchodzić w interakcje z:

  • innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (w tym kwasem acetylosalicylowym),
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi,
  • lekami moczopędnymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • litem, metotreksatem,
  • zydowudyną,
  • kortykosteroidami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza Ze może być w ciąży lub gdy planuje mleć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży. Stosowanie leku jest przeciwwskazane podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiet karmiących piersią, jednak nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią.

Wpływ na płodność

Lek ten należy do grupy leków (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu stosowania leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Zawiesinę można stosować u dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Rumień zakaźny to zakaźna choroba wirusowa, która dotyczy najczęściej dzieci w wieku od 2. do 12. roku życia. Może więc wystąpić zarówno u niemowląt, jak i starszych dzieci. Nie należy jednak do niebezpiecznych chorób, a jej objawy w większości przypadków ustępują samoistnie.

  • Szkarlatyna (płonica) jest ostrą chorobą zakaźną, która typowa jest głównie dla dzieci, chociaż zdarza się, że dotyka również osoby dorosłe. Warto wiedzieć, czym różni się w przebiegu w różnych grupach wiekowych, a także w jaki sposób ją leczyć. 

  • Jednym z członków dużej rodziny wirusów z rodzaju Herpes jest wirus Epsteina-Barr (EBV). Co ciekawe, jest jednym z tych patogenów, które u ludzi występują najczęściej i na ogół nie manifestują się pod postacią specyficznych objawów. Mimo to EBV może przyczynić się do rozwoju poważnej choroby, jaką jest mononukleoza zakaźna.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij