Ibuprom dla Dzieci Forte, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna, 100 ml
Ibuprom dla Dzieci Forte, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna, 100 ml
16.99 zł

Ibuprom dla Dzieci Forte, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna, 100 ml

Ibuprom dla Dzieci Forte, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna, 100 ml
16.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Substancją czynną leku jest ibuprofen, który należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Skład

Substancją czynną leku jest Ibuprofen.

Pozostałe składniki to: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltódekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Do opakowania załączony jest dozownik w formie strzykawki z podziałką ułatwiającą dawkowanie.

Zalecana dawka dobowa leku Ibuprom dla Dzieci Forte wynosi 20 mg do 30 mg na kilogram masy ciała, podana w dawkach podzielonych według poniższego schematu:

 • Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5 - 7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 mg ibuprofenu na dobę).
 • Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7 - 9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 - 200 mg ibuprofenu na dobę).
 • Dzieci od 1 do 3 lat (10 -15 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg ibuprofenu na dobę).
 • Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 rązy pol75mJ w ciągu doby (co odpowiada 450 mg ibuprofenu na dobę).
 • Dzieci od 7 do 9 lat (21 - 29 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg ibuprofenu na dobę).
 • Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 40 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 900 mg ibuprofenu na dobę).
 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawką rekomendowaną wobjawowym leczeniu bólu i gorączki jest 3 razy po 10 ml w ciągu doby, do ustąpienia objawów.

Należy zachować przerwę pomiędzy dawkami 6 do 8 godzin.

Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia lek można podać tylko po konsultacji z lekarzem i należy zasięgnąć porady lekarza jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach.

Jeżeli u dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy konieczne jest stosowanie leku dłużej niż przez 3 dni lub stan pacjenta pogarsza się należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana. Lek jest przeznaczony wyłącznie do doraźnego stosowania.

Wstrząsnąć przed użyciem. Lek może być podany bezpośrednio lub rozpuszczony w wodzie lub soku. U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się zażywać lek podczas posiłku lub popijanie mlekiem.

Działanie

Działanie tych leków polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała.

Wskazania

Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach:

gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego),

bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Ibuprom dla dzieci:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ),
 • u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
 • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z jymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
 • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
 • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niestęroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
 • ze skazą krwotoczną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 • Występujące często (u 1 do 10 na 100 pacjentów): zgaga, ból brzucha, nudności i niestrawność, wymioty; wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia.
 • Występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów): zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie Choroby Leśniowskiego-Crohna, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, owrzodzenie jamy ustnej (lub) obrzęk i podrażnienie skóry, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy.
 • Występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): szumy uszne (dzwonienie w uszach).
 • Występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje skórne w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą łuszczyć się i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona, zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny mogące objawiać sję również zmętnieniem moczu, krwią w moczu, bólem pleców, obrzękiem nóg lub ogólnym złym samopoczuciem); problemy dotyczące wytwarzania krwinek;  reakcje psychotyczne, depresja; pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia; obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Ibuprom dla Dzieci zawiera maltitol ciekły i sód Lek zawiera maltitol ciekły. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek zawiera 2,74 mg/ml sodu, należy wziąć pod u wagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznymi niedostępnym dla dzieci.
 • Rozpoczęte opakowanie należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.
 • Po pierwszym otwarciu lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pokarm nie ma wpływu na wchłanianie leku.

Lek może być podany bezpośrednio lub rozpuszczony w wodzie lub soku. U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się zażywać lek podczas posiłku lub popijanie mlekiem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza Ze może być w ciąży lub gdy planuje mleć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas krótkotrwałego stosowania i w zalecanych dawkach, lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław