×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Linoseptic, 1 mg/g + 20 mg/g, aerozol na skórę,  30 ml
Linoseptic, 1 mg/g + 20 mg/g, aerozol na skórę, 30 ml
8.99 zł

Linoseptic, 1 mg/g + 20 mg/g, aerozol na skórę, 30 ml

Linoseptic, 1 mg/g + 20 mg/g, aerozol na skórę,  30 ml
8.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Linoseptic zawiera substancje czynne chlorowodorek oktenidyny, środek antyseptyczny i dezynfekujący, i fenoksyetanol, środek bakteriobójczy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol.
1 g aerozolu na skórę, roztworu zawiera 1 mg oktenidyny dichlorowodorku i 20 mg fenoksyetanolu.

Pozostałe składniki to: betaina kokamidopropylowa, 38% aktywności (zawiera sodu chlorek) sodu glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek 0,4% roztwór, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy przeznaczony do podania na skórę. Lek należy nanosić dokładnie na obszar przeznaczony do leczenia aż do całkowitego nawilżenia rany.

Odczekać co najmniej 1 lub 2 minuty przed podjęciem następnych działań, takich jak założenie opatrunku, umożliwiając nieznaczne osuszenie rany. W celu skutecznego działania leku konieczne jest dokładne przestrzeganie niniejszych instrukcji.

Nie stosować tego leku przez okres dłuższy niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Ze względu na stosowanie miejscowe lek Linoseptic jest stosowany w taki sam sposób u dorosłych i u dzieci. U dzieci w wieku poniżej 6 lat czas stosowania powinien być ograniczony do kilku dni.

Wskazania

Stosuje się go na skórę do wielokrotnego, ograniczonego czasowo wspomagającego leczenia antyseptycznego małych ran powierzchniowych u pacjentów wszystkich grup wiekowych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Linoseptic:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na chlorowodorek oktenidyny, fenoksyetanol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Leku tego nie wolno stosować jako metody oczyszczania zawartości żołądka (tzn. w czasie operacji [śródoperacyjnie]) lub pęcherza moczowego lub błony bębenkowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1 000 osób): W rzadkich przypadkach może wystąpić pieczenie, zaczerwienienie, świąd i uczucie gorąca w miejscu podania.
  • Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób): Możliwe są kontaktowe reakcje alergiczne, takie jak tymczasowe zaczerwienienie leczonej skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Trwałość po otwarciu opakowania po raz pierwszy: 1 rok.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które wydawane są bez recepty.

Nie stosować tego leku razem ze środkami dezynfekującymi (antyseptycznymi) na bazie PVPjodu w celu zamykania obszarów skóry, ponieważ może to spowodować poważne brązowe lub fioletowe przebarwienia skóry pacjenta.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Producent

WOLFF NIEMCY

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji