×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
17.99 zł

Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 60 szt.
17.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Ibuprofen Forte DOZ to produkt leczniczy należący do grupy NLPZ - wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Ibuprofen Forte DOZ może być stosowany w bólu różnego pochodzenia - od bólu głowy i migrenę, przez bóle stawowe i kostne, a także te towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz w gorączce.

Skład

Substancją czynną leku jest: ibuprofen (Ibuprofenum).

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka: Aqua Polish P white 010.28 (hypromeloza, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171)).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Ibuprofen Forte DOZ stosuje się doustnie.
  • Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania.

Młodzież powyżej 12 lat, osoby dorosłe: 1 tabletka (400 mg). W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 4 godzinach (jednak nie szybciej). Maksymalna dawka dobowa Ibuprofen Forte DOZ wynosi 3 tabletki (1200 mg).

  • Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób w podeszłym wieku.
  • Tabletki powlekane stosuje się po posiłku z odpowiednią ilością wody.
  • Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Ibuprofen Forte DOZ zawiera substancję czynną należącą do grupy leków NLPZ - niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek ten łagodzi dolegliwości bólowe, obniża gorączkę.

Wskazania

Lek Ibuprofen Forte DOZ stosowany jest w leczeniu:

  • bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu napięciowego, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów towarzyszących grypie i przeziębieniu, nerwobóli.
  • gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
  • bolesnego miesiączkowania.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Ibuprofen Forte DOZ:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ibuprofen Forte DOZ,
  • jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy uczulenia w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku lub astmy,
  • jeśli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja (przedziurawienie) lub krwawienie z przewodu pokarmowego (występowały dwa lub więcej epizody), również związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie,
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym tzw. inhibitory COX-2), ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,
  • u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
  • u pacjentów ze skazą krwotoczną (skłonnością do krwawień).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie takich leków jak Ibuprofen Forte DOZ może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka wystąpienia ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Lek Ibuprofen Forte DOZ jest na ogół dobrze tolerowany.

U niektórych pacjentów stosujących krótkotrwale ibuprofen w dawkach dostępnych bez recepty, wystąpiły następujące działania niepożądane:

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • pokrzywka, świąd.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty,
  • zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • pogorszenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna (przewlekłe stany zapalne jelit), choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacje (przedziurawienie) i krwawienia z przewodu pokarmowego (objawy to smołowate stolce, krwawe wymioty), czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, ostra niewydolność nerek, martwica części nerek z obrzękami, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niedokrwistość (anemia), zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia), zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zaburzenie polegające na niedoborze czerwonych krwinek, białych krwinek i płytek krwi (pancytopenia), zmniejszenie liczby białych krwinek zwanych granulocytami (agranulocytoza) – pierwszymi objawami zaburzeń krwi są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie zmęczenie, niewyjaśnione krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka), obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, przyspieszenie pracy serca (tachykardia), zmniejszenie ciśnienia krwi (hipotensja), pogorszenie objawów astmy i skurcz oskrzeli, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał.

U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (w których układ odpornościowy niszczy własne tkanki, jak np. toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów, które występują w tzw. aseptycznym zapaleniu mózgu, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia orientacji.

Przy stosowaniu ibuprofenu w innych wskazaniach oraz długotrwale, mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zachować ostrożność u pacjentów, u których występują lub występowały: choroby tkanki łącznej, choroby jelit (np. choroba Crohna, WZJG), podwyższone ciśnienie tętnicze, zaburzona czynność nerek/wątroby, zabiegi chirurgiczne, astma oskrzelowa, ospy wietrznej.
  • Należy wziąć pod uwagę przyjmowane inne leki jak np. kortykosteroidy.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ibuprofen Forte DOZ może wchodzić w interakcję z:

  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym,
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
  • innymi lekami z grupy NLPZ,
  • digoksyną,
  • lekami moczopędnymi,
  • litem, metotreksatem,
  • kortykosteroidami,
  • lekami przeciwcukrzycowymi pochodnymi sulfonylomocznika,
  • antybiotykami z grupy chinolonów.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek Ibuprofen Forte DOZ należy przyjmować z dużą ilością wody. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie tego leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Ibuprofen przenika do mleka kobiecego.

Wpływ na płodność

Ibuprofen może wpływać niekorzystnie na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po skończeniu stosowania.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12. roku życia.

Podmiot odpowiedzialny

DOZ S.A.
Al. Jerozolimskie 134
Warszawa

Producent

DOZ S.A.
Al. Jerozolimskie 134
Warszawa

Opis

Ibuprofen Forte DOZ to produkt leczniczy należący do grupy NLPZ - wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Ibuprofen Forte DOZ może być stosowany w bólu różnego pochodzenia - od bólu głowy i migrenę, przez bóle stawowe i kostne, a także te towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz w gorączce.

Skład

Substancją czynną leku jest: ibuprofen (Ibuprofenum).

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka: Aqua Polish P white 010.28 (hypromeloza, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171)).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Ibuprofen Forte DOZ stosuje się doustnie.
  • Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania.

Młodzież powyżej 12 lat, osoby dorosłe: 1 tabletka (400 mg). W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 4 godzinach (jednak nie szybciej). Maksymalna dawka dobowa Ibuprofen Forte DOZ wynosi 3 tabletki (1200 mg).

  • Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób w podeszłym wieku.
  • Tabletki powlekane stosuje się po posiłku z odpowiednią ilością wody.
  • Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Ibuprofen Forte DOZ zawiera substancję czynną należącą do grupy leków NLPZ - niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek ten łagodzi dolegliwości bólowe, obniża gorączkę.

Wskazania

Lek Ibuprofen Forte DOZ stosowany jest w leczeniu:

  • bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu napięciowego, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów towarzyszących grypie i przeziębieniu, nerwobóli.
  • gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
  • bolesnego miesiączkowania.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Ibuprofen Forte DOZ:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ibuprofen Forte DOZ,
  • jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy uczulenia w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku lub astmy,
  • jeśli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja (przedziurawienie) lub krwawienie z przewodu pokarmowego (występowały dwa lub więcej epizody), również związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie,
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym tzw. inhibitory COX-2), ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,
  • u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
  • u pacjentów ze skazą krwotoczną (skłonnością do krwawień).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie takich leków jak Ibuprofen Forte DOZ może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka wystąpienia ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Lek Ibuprofen Forte DOZ jest na ogół dobrze tolerowany.

U niektórych pacjentów stosujących krótkotrwale ibuprofen w dawkach dostępnych bez recepty, wystąpiły następujące działania niepożądane:

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • pokrzywka, świąd.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty,
  • zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • pogorszenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna (przewlekłe stany zapalne jelit), choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacje (przedziurawienie) i krwawienia z przewodu pokarmowego (objawy to smołowate stolce, krwawe wymioty), czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, ostra niewydolność nerek, martwica części nerek z obrzękami, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niedokrwistość (anemia), zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia), zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zaburzenie polegające na niedoborze czerwonych krwinek, białych krwinek i płytek krwi (pancytopenia), zmniejszenie liczby białych krwinek zwanych granulocytami (agranulocytoza) – pierwszymi objawami zaburzeń krwi są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie zmęczenie, niewyjaśnione krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka), obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, przyspieszenie pracy serca (tachykardia), zmniejszenie ciśnienia krwi (hipotensja), pogorszenie objawów astmy i skurcz oskrzeli, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał.

U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (w których układ odpornościowy niszczy własne tkanki, jak np. toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów, które występują w tzw. aseptycznym zapaleniu mózgu, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia orientacji.

Przy stosowaniu ibuprofenu w innych wskazaniach oraz długotrwale, mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zachować ostrożność u pacjentów, u których występują lub występowały: choroby tkanki łącznej, choroby jelit (np. choroba Crohna, WZJG), podwyższone ciśnienie tętnicze, zaburzona czynność nerek/wątroby, zabiegi chirurgiczne, astma oskrzelowa, ospy wietrznej.
  • Należy wziąć pod uwagę przyjmowane inne leki jak np. kortykosteroidy.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ibuprofen Forte DOZ może wchodzić w interakcję z:

  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym,
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
  • innymi lekami z grupy NLPZ,
  • digoksyną,
  • lekami moczopędnymi,
  • litem, metotreksatem,
  • kortykosteroidami,
  • lekami przeciwcukrzycowymi pochodnymi sulfonylomocznika,
  • antybiotykami z grupy chinolonów.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek Ibuprofen Forte DOZ należy przyjmować z dużą ilością wody. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie tego leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Ibuprofen przenika do mleka kobiecego.

Wpływ na płodność

Ibuprofen może wpływać niekorzystnie na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po skończeniu stosowania.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12. roku życia.

Podmiot odpowiedzialny

DOZ S.A.
Al. Jerozolimskie 134
Warszawa

Producent

DOZ S.A.
Al. Jerozolimskie 134
Warszawa