Ototalgin, 200 mg/g, krople do uszu, 10 g

salicylan choliny, krople, ból, zapalenie

24,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44
30-721 Kraków

Producent

FARMINA
Lipska 44
Kraków

Opis

Krople do uszu Ototalgin to lek stosowany doraźnie w stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego. Krople zawierają salicylan choliny, który działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Ototalgin powoduje zmiękczenie i usunięcie woskowiny przed płukaniem zewnętrznego przewodu słuchowego.

Skład

Substancją czynną leku jest salicylan choliny.

1 g kropli zawiera 200 mg salicylanu choliny.

Substancje pomocnicze: glicerol, etanol (96%), chlorobutanol półwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania miejscowego do ucha. W przypadku braku poprawy po 3 dniach stosowania należy skonsultować się z lekarzem.

Lek przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Należy zakraplać 3-4 krople leku do chorego ucha 2-4 razy na dobę.

Działanie

Działanie leku związane jest głównie z salicylanem choliny, który ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ponadto, zawarty w leku glicerol zmiękcza woskowinę w uchu, ułatwiając jej usunięcie. 

Wskazania

Ototalgin jest lekiem wskazanym do stosowania doraźnego w stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego objawiających się bólem, świądem, zaczerwienieniem, a także przed płukaniem zewnętrznego przewodu słuchowego w przypadku obecności stwardniałej woskowiny.

 

Przeciwwskazania

Kropli Ototalgin nie należy stosować u osób uczulonych na salicylan choliny lub salicylany (np. kwas acetylosalicylowy/aspiryna), lub na którykolwiek z pozostałych składników. Lek jest przeciwwskazany także, jeśli u pacjenta  wcześniej rozpoznano uszkodzenie błony bębenkowej, krwawienia lub wycieku z ucha a także w silneym bólu ucha wraz z pogorszeniem słuchu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości (np. podrażnienie skóry).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia dodatkowych objawów, jak np. gorączka, albo po 3 dniach leczenia objawy nie ustępują to należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli pojawi się nawrót choroby to o zastosowaniu kropli Otalgin decyduje lekarz.

Lek może maskować inne choroby, dlatego należy poinformować lekarza o jego przyjmowaniu.

Ototalgin zawiera chlorobutanol półwodny, który jest konserwantem.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty.

Lek stosowany miejscowo, nie wykazuje działania ogólnego. Jednoczesne stosowanie  z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. aspiryna, ibuprofen) może nasilać działanie miejscowe.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Przed zastosowaniem leku zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Przed zastosowaniem leku Ototalgin u dziecka należy skonsultować się z lekarzem.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Badanie opublikowane niedawno w „International Journal of Pediatric Otorhinolaryngology” dowodzi, że częste infekcje ucha środkowego u małych dzieci mogą mieć długofalowe konsekwencje w postaci opóźnienia rozwoju mowy.

  • Terminem „zawał ucha” określa się objawy towarzyszące niedokrwieniu w obrębie naczyń krwionośnych ucha wewnętrznego. Pojawiają się wówczas nagłe, zazwyczaj jednostronne, dolegliwości – upośledzenie słuchu, uczucie pełności w uchu, szumy, zawroty głowy.

  • Zapalenie ucha może dotyczyć wszystkich części, z których składa się narządu słuchu: ucha zewnętrznego, środkowego oraz wewnętrznego. Schorzenie najczęściej dotyka najmłodszych pacjentów, jednak z zapaleniem ucha mogą się zmagać także dorośli. Objawy, które powinny zaniepokoić to ból ucha, pogorszenie słuchu, wyciek surowiczy lub ropny, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, szumy uszne.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl