Floractin elektrolity, 5 saszetek
4.99 zł

Floractin elektrolity, 5 saszetek

Floractin elektrolity, 5 saszetek
4.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Smak pomarańczowy

Skład

glukoza, chlorek sodu, cytrynian potasu, cytrynian sodu, aromat pomarańczowy.

 

Masa netto

25 g

Właściwości

Floractin elektrolity, preparat o zmniejszonej osmolamości, jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, którego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki lub wymiotów.

 

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznegow celu:

  • obniżenia ryzyka wystąpienia odwodnienia w przypadku biegunki lub wymiotów
  • uzupełnienia płynów i składników mineralnych w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej

 

Sposób użycia

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: Podczas pierwszej fazy w przypadku dzieci należy podać 75 ml DPN na kg masy ciała w ciągu 4-6 godzin, u osób dorosłych 50 -100 ml DPN na kg masy ciała. Dodatkowo w dwóch fazach należy podawać 5 -10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach zarówno u dzieci jak i dorosłych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem produktu należy się zwrócić do lekarza lub farmaceuty. Lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
  • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
  • Preparat może stanowić zagrożenie, gdy przyjmowany jest w przypadku braku wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit lub wstrząsu hemodynamicznego, ani u osób u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.

  • Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym i zaciemnionym miejscu.
  • Chronić przed światłem i wilgocią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h