Nifuroksazyd Gedeon Richter, 200 mg, kapsułki twarde, 12 szt.

nifuroksazyd, kapsułki, biegunka

6,99 zł
Cena za szt.: 0,58 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
8,04 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 1142 aptekach .

Zarezerwuj w aptece

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty GEDEON RICHTER

Producent

GEDEON RICHTER POLSKA
ks. J. Poniatowskiego 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Opis

Nifuroksazyd Gedeon Richter jest to produkt leczniczy przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia. Jego substancją czynną jest nifuroksayd o działaniu przeciwbakteryjnym stosowany w ostrych i przewlekłych biegunkach o podłożu bakteryjnym. 

Skład

Substancją czynną leku jest nifuroksazyd (Nifuroxazidum).

1 kapsułka zawiera 200 mg nifuroksazydu.

Substancje pomocnicze:  skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, sacharoza, magnezu  stearynian, żelatyna, żelaza tlenek żółty, tytanu dwutlenek.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 7 roku życia to1 kapsułka 4 razy na dobę, co 6 godzin.

Nifuroksazyd Gedeon Richter przeznaczony jest do stosowania doustnego, kapsułki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. 

Działanie

Nifuroksazyd Gedeon Richter wykazuje się działaniem przeciwbakteryjnym w świetle jelita w stosunku do wybranych gatunków bakterii. Nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz nie powoduje powstania szczepów opornych. Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany z organizmu w postaci niemienionej. 

Wskazania

Produkt leczniczy zalecany jest do stosowania w ostrych i przewlekłych biegunkach pochodzenia bakteryjnego oraz innych schorzeniach przebiegających z biegunką.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.
Nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W indywidualnych przypadkach reakcji uczuleniowej na nifuroksazyd mogą wystąpić następujące działania niepożądane: bóle brzucha, nudności, nasilenie biegunki.

Do rzadko zgłaszanych działań niepożądanych (u co najmniej 1 na 10000, ale rzadziej niż 1 na 1000 pacjentów) należą: wysypka, krosty na skórze, swędzenie i guzki na skórze.

Z częstością nieznaną wystąpić mogą: reakcje anafilaktyczne (wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny). 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli pomimo leczenia biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub objawi się nasilają należy skonsultować się z lekarzem. 
W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości (duszność, obrzęk twarzy, warg, języka, wysypka, świąd) produkt leczniczy należy natychmiast zaprzestać stosowania leku.
Podczas leczenia biegunki konieczne jest stałe uzupełnianie płynów, średnio 2 litry widy na dobę dla osoby dorosłej. W przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów i niechęci do jedzenia należy rozważyć możliwość nawadniania drogą dożylną. 
Produkt zawiera sacharozę. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Produkt może zmniejszać wchłanianie innych produktów leczniczych przyjętych doustnie. Jeśli pacjent przyjmuje leki należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Nifuroksazyd Gedeon Richter.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy stosować łącznie z dieta wykluczającą z jadłospisu soki, surowe warzywa i owoce, pikantne i ciężkostrawne potrawy, mrożonki oraz zimne napoje. W trakcie terapii zaleca się spożywanie ryżu i pieczonego mięsa. 
Picie alkoholu podczas leczenia nifuroksazydem może spowodować ostre i groźne reakcje nietolerancji (tzw. reakcje disulfiramopodobne).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku w trakcie ciąży i karmienia piersią. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Preparat jest przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Grypa żołądkowa (grypa jelitowa, „jelitówka”, nieżyt żołądkowo-jelitowy) to wirusowa infekcja układu pokarmowego, której towarzyszą przede wszystkim biegunka i wymioty. Jest wycieńczającym organizm schorzeniem i może potrwać kilka dnia. Niezwykle istotne jest, aby pacjent z grypą jelitową dbał o nawodnienie organizmu oraz przestrzegał kilku zasad związanych z lekkostrawną dietą. Co jeść podczas grypy jelitowej, jak dużo płynów podawać dziecku oraz które probiotyki wybrać, aby wspierać jelita w walce z infekcją?

  • Podczas podróży uważaj na to, co jesz i pijesz, jeżeli nie chcesz nabawić się „klątwy Montezumy”. Biegunka jest najczęstszą chorobą podróżnych. Według szacunków CDC dotyka 10 milionów ludzi każdego roku. Kto jest najbardziej zagrożony infekcją chorobotwórczymi drobnoustrojami? W których miejscach na świecie istnieje największe ryzyko doświadczenia biegunki podróżnych?

  • Biegunka to jedna z najczęstszych dolegliwości u dzieci oraz przyczyna wizyt lekarskich. Wbrew pozorom postępowanie  jest bardzo proste i w części przypadków dziecko może być z powodzeniem leczone w domu. Jak radzić sobie z biegunką u noworodka, niemowlęcia lub starszego dziecka? Jak zapobiegać rozwolnieniu i kiedy zgłosić się do lekarza?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl