Na receptę

Szczepionka przeciw grypie Vaxigrip 15/16, 0,5 ml, 1 ampułko-strzykawka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Encyklopedia

Vaxigrip - Vaccinum influenazae - zastosowanie i działanie

Skład:

rozszczepione, inaktywowane wirusy grypy zawierające antygeny

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria: :

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności: :

Medycyna rodzinna

Działanie :

szczepionka przeciw grypie

Wskazania do stosowania:

Czynne uodpornienie przeciw grypie osób z grup ryzyka.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub głęboko podskórnie. Dzieciom szczepionkę podaje się w przednio-boczną część uda, dorosłym i starszym dzieciom w mięsień naramienny. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Vaxigrip nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz alergię na białko kurze i jaja, neomycynę, formaldehyd, ostrą infekcję przebiegającą z gorączką (szczepienie powinno zostać przełożone), gdy wystąpiły u Ciebie niepożądane reakcję po uprzednim szczepieniu. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne, zastosowano u Ciebie w ostatnim czasie inne szczepionki. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Stosowanie szczepionki może być rozważane od II trymestru ciąży, jednak w przypadku zwiększonego ryzyka wystąpienia powikłań pogrypowych zaleca się szczepienie niezależnie od okresu ciąży. Karmienie piersią nie stanowi przeciwwskazania do szczepienia.

Skutki uboczne:

Zaczerwienienie, obrzęk, ból, stwardnienie w miejscu podania, powiększenie węzłów chłonnych. Objawy ogólne: złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, ból mięśni, ból stawów, ból głowy, osłabienie, uczucie zmęczenia, pocenie się, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Bardzo rzadko: drgawki, przejściowa małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi wpływające na krzepliwość krwi), reakcje nadwrażliwości, zapalenie osierdzia. Jest mało prawdopodobne, że szczepionka wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Producent

SANOFI PASTEUR
Bonifraterska 17
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl