Na receptę

Naltex (Naltrexone Hydrochloride Accord), 50 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

135.89 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
135.89 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 69 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa

Producent

ACCORD HEALTHCARE LIMITED
Al. Krakowska, 110/114
Warszawa

Opis

Naltex to lek na receptę stosowany pomocniczo w terapii uzależnienia od narkotyków oraz pomaga utrzymać abstynencję w alkoholizmie. Naltex ma formę tabletek powlekanych i zawiera naltrekson, działający na układ nerwowy.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek naltreksonu (Naltrexoni hydrochloridum).

1 tabletka powlekana zawiera 50 mg chlorowodorku naltreksonu.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki - laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka - hypromeloza (E464), makrogol 400, polisorbat 80 (E433), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Tabletkę powlekaną należy popijać małą ilością płynu.
Przed rozpoczęciem leczenia nie należy przyjmować innych opioidów przez 7 do 10 dni. Naltex należy stosować w skojarzeniu z innymi metodami leczenia.

Dawkowanie ustala lekarz, zwykle początkowo stosuje się pół tabletki na dobę, a następnie całą raz dziennie.

Działanie

Naltex zawiera naltrekson, który blokuje odpowiednie receptory w mózgu, przez co opioidy nie wywierają już efektu euforyzującego. Lek zmniejsza prawdopodobieństwo powrotu do nałogu a także pomaga zachować abstynencję od opioidów i alkoholu.

Lek nie uzależnia ani psychicznie ani fizycznie oraz nie blokuje działania nieopioidowych leków przeciwbólowych, jak paracetamol czy ibuprofen.

Wskazania

Tabletki powlekane Naltrex stosuje się w terapii uzależnień w połączeniu z innymi lekami lub metodami leczenia. Lek podaje się w leczeniu uzależnienia od narkotyków, takich jak heroina z grupy opioidów. Naltrex wspomaga także zachowanie abstynencji w uzależnieniu od alkoholu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Naltex, jeśli pacjent: ma uczulenie na naltreksnon lub którykolwiek z pozostałych składników leku; jest uzależniony od opioidów lub jest poddany leczeniu z utrzymaniem abstynencji (odmawianie sobie), gdyż może wystąpić zespół abstynencji lub jego nasilenie; przyjmuje produkty lecznicze, zawierające metadon czy inne opioidy, jak leki przeciwbiegunkowe lub przeciwkaszlowe albo przeciwbólowe; choruje na ostre zapalenie wątroby lub jeśli jej czynności są zaburzone; ma zespół odstawienny po chlorowodorku naltroksonu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia objawów alergii lub kilkudniowego bólu brzucha, białych stolców, ciemnego moczu, zażółcenia białek oczu należy zgłosić się do lekarza i przerwać przyjmowanie leku.

Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż u 1 pacjenta na 10): trudności z zasypianiem, lęk lub nerwowość, skurcze i bóle brzucha, nudności i (lub) wymioty, osłabienie, ból stawów i (lub) mięśni, ból głowy, szybkie lub nieregularne bicie serca, niepokój.

Więcej informacji na ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent ma choroby wątroby albo nerek. Przed rozpoczęciem a także w trakcie leczenia lekarz może zlecić badanie morfologii krwi, aby ocenić sprawność wątroby. Zgłaszano przypadki nieprawidłowych wyników badań czynnościowych wątroby u pacjentów otyłych oraz pacjentów w podeszłym wieku przyjmujących naltrekson, którzy nie byli uzależnieni od narkotyków.

W przypadku nagłej konieczności zastosowania opioidów podczas leczenia naltroksonem u pacjenta należy zastosować większą dawkę, co wiąże się z silniejszym i dłuższym działaniem na krążenie oraz większą depresją ośrodka oddechowego.

Lek Naltex można stosować dopiero po 5-7 dniach od odstawienia heroiny oraz po minimum 10 dniach od zaprzestania przyjmowania metadonu.

Naltex zawiera 192,85 mg laktozy jednowodnej w każdej tabletce powlekanej, więc jeśli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, to przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Naltex może wchodzić w interakcje z lekami zawierającymi opioidy oraz tiorydazynę.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku Naltex w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku Naltex u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Naltex może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij