Fix Kwiatostan głogu, 2 g, 30 szt. (Flos)
3.49 zł

Fix Kwiatostan głogu, 2 g, 30 szt. (Flos)

Fix Kwiatostan głogu, 2 g, 30 szt. (Flos)
Ostatnia cena produktu
3.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kwiatostan głogu - zioła do zaparzania w torebkach.

Skład

1 saszetka zawiera 2 g kwatostanu głogu (Crataegi inflorescentia)

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu:

1 saszetkę, umieścić w termosie, zalać 1 filiżanką wrzącej wody, odstawić na 20 minut, następnie ostudzić. Świeży i ciepły napar pić 3 razy dziennie. Napar należy przyjmować systematycznie przynajmniej przez 3 tygodnie.

Wskazania

W stanach łatwego męczenia się.

Wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Osoby, u których występują następujące objawy poważnej niewydolności serca: ból w okolicy serca, rozszerzający się w kierunku ramienia, ból w górnej części jamy brzusznej, ból w okolicy szyi, wystąpienie duszności-powinny niezwłocznie zgłościć się do lekarza.
 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Głóg jednoszyjkowy, Głóg dwuszyjkowy - Crataegus monogyna, Crataegus oxycantha - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiatostan głogu (Crataegi inflorescentia) owoc głogu (Crataegi fructus)

Działanie lecznicze:

uspokajające łagodnie obniża ciśnienie krwi zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Głóg jednoszyjkowy, Głóg dwuszyjkowy / Crataegus monogyna, Crataegus oxycantha Encyklopedia ziół - Głóg jednoszyjkowy, Głóg dwuszyjkowy / Crataegus monogyna, Crataegus oxycantha Encyklopedia ziół - Głóg jednoszyjkowy, Głóg dwuszyjkowy / Crataegus monogyna, Crataegus oxycantha

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Jako łagodny środek nasercowy, zwłaszcza w miażdżycy, chorobach serca wieku starszego, dusznicy bolesnej czy nadciśnieniu. Poprawiają one pracę mięśnia sercowego, poprzez zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego (działanie inotropowe dodatnie), zwiększają przepływ wieńcowy, zmniejszają opór naczyniowy oraz wydłużają czas refrakcji (potencjalne działanie przeciwarytmiczne). Owoc głogu stosuje się głównie jako dodatek do kwiatostanu głogu i mieszanek ziołowych, w których składnikiem czynnym jest kwiatostan głogu. Surowiec poprawia smak i zapach kwiatostanu głogu.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Głóg działa łagodnie i powoli, jednak działanie to utrzymuje się przez długi czas i generalnie nie obserwuje się szkodliwych skutków ubocznych. Należy go jednak unikać przy niskim ciśnieniu.

Ostrzeżenia:

Leczenie chorób serca preparatami z głogu należy prowadzić pod kontrolą lekarza. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.