Fix Dziurawiec, (Flos), 1,8 g, 30 szt
3.50 zł

Fix Dziurawiec, (Flos), 1,8 g, 30 szt

Fix Dziurawiec, (Flos), 1,8 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.50 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Hyperici herba - ziele dziurawca - stsosowana zewnętrznie oraz wewnętrznie, głównie jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, środek ściągający, rozkurczający i przeciwzapalny.

Skład

1 torebka zawiera 1,8 g ziela dziurawca.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu. 1 torebkę umieścić w termosie, zalać 1 szklanką wrzącej wody, zamknąć i odstawić na 30 minut. Pić po 1/2 szklanki naparu, godzinę przed jedzeniem jako środek żółciopędny i pobudzający wydzielanie soku żołądkowego lub po jedzeniu jako środek rozkurczający.

Podanie miejscowe na skórę lub śluzówkę jamy ustnej i gardła. Do okładów na skórę oraz do płukania jamy ustnej i gardła używać napar przygotowany w ten sam  sposób.

Wskazania

  1. Tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, środek ściągający, rozkurczający i przeciwzapalny.
  2. W trudno gojących się ranach, odmrożeniach, oparzeniach I stopnia, owrzodzeniach żylakowych oraz stanach zapalnych jamy ustnej i gardła-jako łagodny środek ściągający i przeciwzapalny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby.

Interakcje:
Preparaty dziurawca mogą powodować osłabienie działania innych leków m.in. warfaryny, cyklosporyny, teofiliny digloksyny, środków przeciwwirusowych, inhibitorów proteaz, doustnych środków antykoncepcyjnych.
Nie zaleca się stosowania preparatów dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Działania niepożądane

Może powodować uczulenie naświatło słoneczne, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią bez porozumienia z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dziurawiec zwyczajny - Hypericum perforatum - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele dziurawca (Hyperici herba) kwiat dziurawca (Hyperici flos) olejek dziurawcowy (Hyperici oleum)

Działanie lecznicze:

poprawia nastrój uspokajające przeciwbakteryjne lekko moczopędnie ściągające przywraca prawidłową perystaltykę jelit rozkurcza mięśnie gładkie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum

Zastosowanie lecznicze:

Dziurawiec zwyczajny zawiera wiele substancji czynnych o różnych właściwościach farmakologicznych, dzięki czemu surowiec znajduje różne zastosowania w terapii, zależnie od postaci używanego leku. Wewnętrznie: Rozkurczające działanie dziurawca na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i naczynia krwionośne oraz w małym stopniu na drogi moczowe wykorzystywane jest w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i wątroby (zaburzenia trawienia, nieżyt żołądka i jelit, niedokwaśność, kamica żółciowa, skurcze jelit, wzdęcia); zastojach krążenia obwodowego, szczególnie w przepuszczalności i łamliwości naczyń włosowatych; w osłabieniu czynności nerek, pomocniczo w kamicy nerkowej. Hiperycyna zawarta w dziurawcu działa uspokajająco i przeciwdepresyjne. Korzystny wpływ dziurawca na samopoczucie wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń nastroju typu depresyjnego, zmian nastroju związanych z przekwitaniem, niepokoju nerwowego, stanów lękowych, bezsenność a także w stanach wyczerpania nerwowego. Zewnętrznie: Ułatwia gojenie ran, oparzeń, owrzodzeń, odmrożeń (zawarte w dziurawcu zwyczajnym garbniki działają ściągająco i antyseptycznie na błony śluzowe i uszkodzone miejsca skóry). Pomocniczo stosowany w stanach zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na dziurawiec, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby, gorączkę. Gdy przyjmujesz inne leki. Bardzo ważną cechą dziurawca, ze względu na bezpieczeństwo stosowania, jest możliwość interakcji z innymi lekami. Wyciąg z dziurawca może zmniejszać skuteczność niektórych leków, obniżając ich stężenie terapeutyczne w osoczu. Dotyczy to indynaviru używanego w leczeniu zakażeń wirusem HIV, warfaryny, cyklosporyn, doustnych leków antykoncepcyjnych, dekstrometorfanu, teofiliny, amitriptyliny, a także digoksyny. W przypadku stosowania leków przeciwdepresyjnych przed rozpoczęciem przyjmowania dziurawca należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersi. Dziurawca nie powinny stosować kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

W nadmiernych ilościach może spowodować uczulenie na słońce.

Ostrzeżenia:

Nie należy podawać dzieciom poniżej 7 roku życia. Uwaga! Podczas stosowania preparatów zawierających hiperycynę należy unikać przebywania na słońcu, korzystania z solarium. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus