Fix Dziurawiec, (Flos), 1,8 g, 30 szt
3.50 zł

Fix Dziurawiec, (Flos), 1,8 g, 30 szt

Fix Dziurawiec, (Flos), 1,8 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.50 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Hyperici herba - ziele dziurawca - stsosowana zewnętrznie oraz wewnętrznie, głównie jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, środek ściągający, rozkurczający i przeciwzapalny.

Skład

1 torebka zawiera 1,8 g ziela dziurawca.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu. 1 torebkę umieścić w termosie, zalać 1 szklanką wrzącej wody, zamknąć i odstawić na 30 minut. Pić po 1/2 szklanki naparu, godzinę przed jedzeniem jako środek żółciopędny i pobudzający wydzielanie soku żołądkowego lub po jedzeniu jako środek rozkurczający.

Podanie miejscowe na skórę lub śluzówkę jamy ustnej i gardła. Do okładów na skórę oraz do płukania jamy ustnej i gardła używać napar przygotowany w ten sam  sposób.

Wskazania

  1. Tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, środek ściągający, rozkurczający i przeciwzapalny.
  2. W trudno gojących się ranach, odmrożeniach, oparzeniach I stopnia, owrzodzeniach żylakowych oraz stanach zapalnych jamy ustnej i gardła-jako łagodny środek ściągający i przeciwzapalny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby.

Interakcje:
Preparaty dziurawca mogą powodować osłabienie działania innych leków m.in. warfaryny, cyklosporyny, teofiliny digloksyny, środków przeciwwirusowych, inhibitorów proteaz, doustnych środków antykoncepcyjnych.
Nie zaleca się stosowania preparatów dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Działania niepożądane

Może powodować uczulenie naświatło słoneczne, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią bez porozumienia z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus