Ginkgofol, 40 mg, tabletki, 60 szt
14.82 zł

Ginkgofol, 40 mg, tabletki, 60 szt

Ginkgofol, 40 mg, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
14.82 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

GINKOFOL Lek stosowany pomocniczo w zaburzeniach krążenia.

Skład

Ginko bilobae folii extractum siccum - 40 mg.

Składniki pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, koloidalny dwutlenek krzemu, skrobia ziemniaczana.

Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 6 mg ginkoflawonoglikozydów i 2,0-2,8 mg laktonów terpenowych.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej:

1 tabletkę 3 razy dziennie po posiłku.

Nie stosować dłużej niż przez 10 tygodni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek o działaniu usprawniającym krążenie tętnicze, żylne i włosowate naczyń krwionośnych.

Wskazania

Lek stosuje się pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego ze związanymi objawami (szum w uszach, zawroty głowy) i w zaburzeniach krążenia obwodowego w kończynach (uczucie chłodu, zaburzenia czucia, mrowienia).

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na jego składnik.
  • Lek nie jest przeznaczony dla dzieci.
  • Nie stosować u kobiet w ciąży.

 

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić:

- łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, skórne reakcje alergiczne, krwawienia, w tym krwawienia wewnątrzczaszkowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Środki ostrożności

Istnieje możliwość interakcji preparatu z lekami przeciwagregacyjnymi i przeciwzakrzepowymi, inhibitorami MAO, diuretykami tiazydowymi, fluksetyną, buspironem, zielem dziurawca, melatoniną, insuliną, lekami metabolizowanymi przez cytochrom.

Preparat może powodować wydłużenie czasu krwawienia, dlatego w przypadku występowania hemofilii stosowanie leku należy konsultować z lekarzem.

  • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ginkgofol - Ginkgo bilobae folii extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego ze związanymi objawami (szum w uszach, zawroty głowy) i w zaburzeniach krążenia obwodowego w kończynach (uczucie chłodu, zaburzenia czucia, mrowienia).

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę 3 razy dziennie po posiłku. Nie stosować dłużej niż przez 10 tygodni bez konsultacji z lekarzem. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy lub skórne reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, hemofilię. Gdy przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na brak badań klinicznych nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.