Feminon PMS, 4 mg, kapsułki twarde, 60 szt
25.49 zł

Feminon PMS, 4 mg, kapsułki twarde, 60 szt

Feminon PMS, 4 mg, kapsułki twarde, 60 szt
Ostatnia cena produktu
25.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Produkt leczniczy do stosowania łagodzenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Skład

Każda kapsułka twarda Feminon PMS zawiera 4 mg ekstraktu (w postaci suchego, natywnego ekstraktu) z owoców Vitex agnus castus L. ; DER 7-13 : 1; ekstrahent: etanol 60% (m/m); co odpowiada 28 – 52 mg (średnio 40 mg) surowca roślinnego.

Dawkowanie

Jeden raz dziennie jedna kapsułka. Kapsułki należy przyjmować o tej samej porze dnia (np. wieczorem).

W przypadku utrzymywania się objawów po nieprzerwanym stosowaniu produktu przez okres dłuższy niż 3 miesiące, należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym przedstawicielem personelu medycznego.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy stosowany w celu złagodzenia łagodnie nasilonych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Przeciwwskazania

  • Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko (< 10000): Dane z monitorowania działań niepożądanych w latach 2003 - 2008 wykazały wystąpienie jednego przypadku wystąpienia wysypki ze świądem u pacjentki, która stosowała produkt Feminon przez 10 dni.

Częstotliwość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

Dla wyciągów z owoców Vitex agnus castus istnieją doniesienia o ciężkich reakcjach alergicznych z obrzękiem twarzy, dusznościami i trudnościami w przełykaniu.

Donoszono też o alergicznych reakcjach skórnych, wysypkach, pokrzywkach, bólach i zawrotach głowy, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych (takich jak nudności, bóle brzucha), trądziku i zaburzeniach menstruacji. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus