Produkt w kategoriach

Produkt z pełną datą ważności nie jest dostępny. Możesz jednak zamówić pełnowartościowy produkt z krótszą datą, w specjalnej, obniżonej cenie - pokaż produkty

Harton, płyn do zwalczania wszawicy głowy,  50 ml

Harton, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 50 ml

17.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Płyn do zwalczania wszawicy głowy.

  • Nie zawiera toksycznych środków owadobójczych.
  • Działa w ciągu godziny.
  • Nie drażni skóry głowy.
  • Łatwy w użyciu.

Skład

Dimetikon, Olej parafinowy, Naftaa kosmetyczna, Alkohol izopropylowy

Działanie

Harton nie zawiera toksycznych środków owadobójczych; otacza on insekty w obrębie owłosionej skóry głowy, a wnikając w oddechowe przetchlinki (otwory oddechowe) wszy, powoduje ich uduszenie.

Wskazania

Harton jest wyrobem medycznym przeznaczonym do użytku zewnętrznego w celu zwalczania wszawicy głowy u dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zawartość opakowania nanieść na suche włosy i skórę głowy aż do ich całkowitego zwilżenia, rozprowadzając dokładnie od cebulek po końcówki włosów. Zwrócić szczególną uwagę na okolice za uszami i z tyłu szyi (miejsca, w których znajduje się zwykle najwięcej wszy i gnid). Pozostawić preparat na włosach przez godzinę. Następnie gęstym grzebieniem usunąć martwe wszy. Umyć głowę zwykłym szamponem i spłukać obficie wodą. Zastosować Harton ponownie po 7 dniach. Brak drugiej aplikacji może być przyczyną nawrotu wszawicy. Koniecznie sprawdzić czy wszawicą nie zostali zarażeni pozostali członkowie rodziny. O ile tak, leczeniu należy poddać w tym samym czasie wszystkie osoby z wszawicą. Ilość preparatu konieczna do pokrycia włosów zależy od ich długości i gęstości:

Włosy krótkie - 50 rnl

Włosy długie i gęste-- 100 ml

Włosy bardzo długie i szczególnie gęste - większe ilości preparatu aż do całkowitego pokrycia włosów i skóry głowy.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Otwarte rany i ostre stany zapalne skóry głowy, stwierdzona nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
  • Preparat nie jest zalecany do stosowania u kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także u dzieci poniżej 3 lat.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W przypadku pojawienia się wysypki skórnej lub innych objawów nadwrażliwości należy przerwać stosowanie preparatu i przemyć skórę wodą z mydłem.

Jeśli preparat przypadkowo dostanie się do oczu, należy obficie przemyć je wodą. W przypadku utrzymania się dłużej podrażnienia oczu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Uwagi

  • Preparat zawiera substancje łatwopalne, dlatego należy stosować go z dala od źródeł ognia.
  • W czasie jego używania nie wolno też palić papierosów.
  • Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25°c z dala od źródeł ognia, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus