Encyklopedia leków

Mucotussin - Dextromethorphani hydrobromidum

Podstawowe informacje

Skład
bromowodorek dekstrometorfanu
Postać
syrop
Kategoria
Układ oddechowy
Specjalności
Medycyna rodzinna
Działanie
przeciwkaszlowe

Suchy kaszel.

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku 12 lat i powyżej:  15 ml syropu do 3 razy na dobę, co 6 do 8 godzin, w razie potrzeby. Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki, która wynosi 45 ml syropu (3 dawki). Należy używać miarki dołączonej do opakowania.

W przypadku samodzielnego leczenia nie należy przyjmować leku dłużej niż 3 do 5 dni. Syrop nie zawiera cukru (sacharozy), dlatego może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. 

Gdy masz uczulenie na dekstrometorfan lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, przewlekły kaszel lub ostre objawy związane z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), zapalenie płuc, zaburzenia czynności wątroby, kaszel związany ze znacznym wytwarzaniem śluzu (flegmy), nietolerancję niektórych cukrów.

Gdy stosujesz inne leki.  Syropu nie należy stosować jeśli stosujesz lub jeśli w ciągu ostatnich dwóch tygodni stosowałeś/aś leki przeciwdepresyjne znane jako inhibitory monoaminooksydazy. 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych  obecnie lub ostatnio lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować, a zwłaszcza o amiodaronie, chinidynie, fluoksetynie, haloperydolu, paroksetynie, propafenonie, tiorydazynie, cymetydynie i rytonawirze lub lekach mukolitycznych (leki rozrzedzające wydzielinę). 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem tego leku w okresie ciąży, a także podczas karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Często: zawroty głowy,wymioty, niestrawność, nudności, wyczerpanie.

Bardzo rzadko: omamy, uzależnienie, senność. 

Ponadto mogą wystąpić reakcje alergiczne. Objawami mogą być: świąd skóry lub wysypka, trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca, obrzęk twarzy lub gardła. Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej zwrócić się po pomoc lekarską. 

Ten lek może wywoływać senność lub zawroty głowy. Jeśli takie objawy wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij