Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Herbapect (syrop) - Primula species, Sulfoguaiacolum, Thymus vulgaris - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład płynny wyciąg z tymianku nalewka z pierwiosnka gwajakolosulfonian potasu
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wykrztuśne
OFERTA PORTALU doz.pl
Herbapect syrop, 150 g

Promocja

Herbapect syrop, 150 g

7.99 zł 9.52 zł
Herbapect syrop, 240 g

Promocja

Herbapect syrop, 240 g

12.49 zł 14.56 zł
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Suchy kaszel, a także utrudnione odksztuszanie z zalegającą wydzieliną.

Dawkowanie:

Dorośli 3-4 razy dziennie po łyżeczce (5 ml) syropu. Dzieci powyżej 6 roku życia 2,5 ml 3 razy dziennie. Lek należy zażywać po jedzeniu.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Herbapect syrop, 150 g Herbapect syrop, 240 g

Preparaty podobne:

Bronchicum N, syrop, (0,75 g / 5 ml), 100 ml (130 g) Bronchosol, syrop, 100 ml Sirupus Sulfoguaiacoli, syrop, 125 g Sirupus Thymi compositum, syrop, (Prolab), 125 g Sirupus Sulfoguaiacoli, syrop, (Prolab), 125 g Sirupus Thymi compositum, syrop, (Hasco), 125 g Sirupus Thymi compositum, syrop, (Amara),125 g

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Świńska grypa atakuje w Krakowie

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.